MediaNav MN3 Evolution 2.0 Android original

N1SSAN

Sâm Oct 17, 2020 10:23 am

Salut!

Mă interesează și pe mine MN3 pentru un Duster 2020 dar am câteva întrebări, ținând cont că versiunea mea de echipare este "Comfort" (cea cu radio clasic) :
- am nevoie de antenă suplimentară pentru GPS?
- funcționalitatea acestei unități este aceeași ca pe un nivel de echipare superior din fabrică?
- este necesară achiziționarea de echipamente și/sau module separate (de ex. multiplexor)?

Scuze dacă unele întrebări par puerile sau altele nu au fost puse încă, dar după o noapte de "lins" paginile dedicate, am un pic de varză in cap și mai durează până se limpezește 😉
NeeK
3
Has thanked: 264 ori
Been thanked: 1222 ori

Sâm Oct 17, 2020 5:50 pm

Buna seara ca eu de abia acum am putut raspunde.
Inlocuirea radio-ului cu o navigatie implica obligatoriu si achizitionatea unei antene GPS fara de care navigatia nu si-ar face functia.
Functionalitatea unitatii este identica ca si cum ar veni echipata de fabrica doar la un pret mai scazut fata de fabrica.
Acum ma refer strict la navigatie ca discutia poate divaga pe diferite subiecte.
Multiplexorul nu este o obligatie. Acesta se poate adauga doar pentru a transla consumurile, temperatura exterioata si/sau temperatura motorului si pe ecranul navigatiei. Asta depinde si de tipul multiplexorului.
Acest multiplexor e de obicei nativ montat pe modele Renault ce vin cu echipare superioara. Daciile sunt considerate fiul vitreg al Renault si mai sarac echipat pentru a il scoate la un pret cat mai scazut.
Eu am si antene GPS pentru ele.
Mai multe detalii daca vreti in privat pe PM.

O seara buna
MediaNav MN3 Evolution 1.0.13.1 + Carbone
MediaNav MN2 Evolution 9.1.4 + Carbone

Sa stii sa lupti, cand vrei sa ai. Sa nu regreti cand pierzi sau dai.
*** Daca raspunsul meu ti-a fost util? Apasa butonul de Multumesc! ***
Scrie răspuns

Înapoi la “Vanzari”