iGO Truck 01/2017 by Adri77

Scrie răspuns
misuC
Mesaje: 235
Membru din: Joi Ian 05, 2017 7:44 am
7
Has thanked: 4 ori
Been thanked: 19 ori

#31

Dum Iul 02, 2017 12:53 pm

Normal ca nu merge ! Extrage mai intai fisierele ".txt " din "speedcam.zip" si pui in folderul speedcam doar tarile care te intereseaza.
Avatar utilizator
adri77
Mesaje: 116
Membru din: Joi Dec 15, 2016 8:47 pm
7
Has thanked: 83 ori
Been thanked: 103 ori

#32

Dum Iul 02, 2017 4:32 pm

salut @marianbv79. nu-ti fa probleme cu radarele. atat timp cat nu esti in cursa,adica esti oprit ele se dezactiveaza automat pt a nu avea probleme in anumite tari unde acestea sunt interzise. in timpul mersului o sa ai surpriza sa vezi ca sunt active si poti face si alte setari. nu trebuie sa faci alte modificari spre ex cu cele ale colegului misuC
marianbv79
Mesaje: 154
Membru din: Mie Dec 28, 2016 11:19 pm
7
Has thanked: 85 ori
Been thanked: 105 ori

#33

Dum Iul 02, 2017 9:47 pm

adri77 scrie:salut @marianbv79. nu-ti fa probleme cu radarele. atat timp cat nu esti in cursa,adica esti oprit ele se dezactiveaza automat pt a nu avea probleme in anumite tari unde acestea sunt interzise. in timpul mersului o sa ai surpriza sa vezi ca sunt active si poti face si alte setari. nu trebuie sa faci alte modificari spre ex cu cele ale colegului misuC

OK Adri77 merci pt răspuns, voi verifica la noapte în cursă. Te salut!
marianbv79
Mesaje: 154
Membru din: Mie Dec 28, 2016 11:19 pm
7
Has thanked: 85 ori
Been thanked: 105 ori

#34

Dum Iul 02, 2017 9:49 pm

misuC scrie:Normal ca nu merge ! Extrage mai intai fisierele ".txt " din "speedcam.zip" si pui in folderul speedcam doar tarile care te intereseaza.

Colegu' , nu te supăra dar nu e prima oara când umblu cu așa ceva...știu ce trebuie sa fac, însă nu am intrat în detalii, cei care se pricep au înțeles ce am vrut sa zic ( vezi răspunsul lui Adri77 ;) )
Avatar utilizator
adri77
Mesaje: 116
Membru din: Joi Dec 15, 2016 8:47 pm
7
Has thanked: 83 ori
Been thanked: 103 ori

#35

Lun Iul 03, 2017 9:30 am

marianbv79 scrie:
misuC scrie:Normal ca nu merge ! Extrage mai intai fisierele ".txt " din "speedcam.zip" si pui in folderul speedcam doar tarile care te intereseaza.

Colegu' , nu te supăra dar nu e prima oara când umblu cu așa ceva...știu ce trebuie sa fac, însă nu am intrat în detalii, cei care se pricep au înțeles ce am vrut sa zic ( vezi răspunsul lui Adri77 ;) )

MARIAN hai sa pastram respectul intre noi. colegul nu cred ca a vrut sa faca misto ,te-a ajutat si el cu ce a crezut el mai bine. daca nu acesta era raspunsul pe care il asteptai asta e, respect si lui pentru timpul rapit de a-ti raspunde. nu toti ne nastem invatati.:)
marianbv79
Mesaje: 154
Membru din: Mie Dec 28, 2016 11:19 pm
7
Has thanked: 85 ori
Been thanked: 105 ori

#36

Lun Iul 03, 2017 9:26 pm

adri77 scrie:
marianbv79 scrie:
misuC scrie:Normal ca nu merge ! Extrage mai intai fisierele ".txt " din "speedcam.zip" si pui in folderul speedcam doar tarile care te intereseaza.

Colegu' , nu te supăra dar nu e prima oara când umblu cu așa ceva...știu ce trebuie sa fac, însă nu am intrat în detalii, cei care se pricep au înțeles ce am vrut sa zic ( vezi răspunsul lui Adri77 ;) )

MARIAN hai sa pastram respectul intre noi. colegul nu cred ca a vrut sa faca misto ,te-a ajutat si el cu ce a crezut el mai bine. daca nu acesta era raspunsul pe care il asteptai asta e, respect si lui pentru timpul rapit de a-ti raspunde. nu toti ne nastem invatati.:)

Nici nu se pune problema să nu păstrez respectul , tocmai de aceea am început cu " colegu, nu te supăra "...oricum mulțumesc încă o dată, amândurora pentru răspunsuri...drumuri line!
misuC
Mesaje: 235
Membru din: Joi Ian 05, 2017 7:44 am
7
Has thanked: 4 ori
Been thanked: 19 ori

#37

Mie Iul 05, 2017 12:22 pm

marianbv79 scrie:Salutare Adri77! Merci pt noul kit, l-am instalat însă nu îmi arata radarele deși am pus speedcam.zip . Iar în meniu când încerc sa le activez la avertizări nu reușesc, în sensul ca deși ii dau activare se dezactivează singur imediat.

Daca exprimarea lui @marian, subliniata se intelege alfel .. imi cer scuze ca nu am inteles "limbajul camionagiilor"!
PS "nu ma pricep" la GPS- uri de prin 2005 :lol:
misuC
Mesaje: 235
Membru din: Joi Ian 05, 2017 7:44 am
7
Has thanked: 4 ori
Been thanked: 19 ori

#38

Mie Iul 05, 2017 12:47 pm

adri77 scrie:salut @marianbv79. nu-ti fa probleme cu radarele. atat timp cat nu esti in cursa,adica esti oprit ele se dezactiveaza automat pt a nu avea probleme in anumite tari unde acestea sunt interzise. in timpul mersului o sa ai surpriza sa vezi ca sunt active si poti face si alte setari. nu trebuie sa faci alte modificari spre ex cu cele ale colegului misuC

Sunt curios la ce foloseste dezactivarea automata la oprire "in anumite tari unde acestea sunt interzise" ? Oare politistii aia (prostanaci) nu stiu ca ai pe GPS alarme si cam stiu programele si unde sa caute :shock: ?!
PS Lasa-l frate (colegu') activ ca tot aia e! Numai ca am o banuiala programul nu prea vrea sa functioneze bine ...
marianbv79
Mesaje: 154
Membru din: Mie Dec 28, 2016 11:19 pm
7
Has thanked: 85 ori
Been thanked: 105 ori

#39

Mie Iul 05, 2017 9:31 pm

misuC scrie:
marianbv79 scrie:Salutare Adri77! Merci pt noul kit, l-am instalat însă nu îmi arata radarele deși am pus speedcam.zip . Iar în meniu când încerc sa le activez la avertizări nu reușesc, în sensul ca deși ii dau activare se dezactivează singur imediat.

Daca exprimarea lui @marian, subliniata se intelege alfel .. imi cer scuze ca nu am inteles "limbajul camionagiilor"!
PS "nu ma pricep" la GPS- uri de prin 2005 :lol:

Prietene, cum am spus și mai înainte, dacă nu știi despre ce vorbesc mai bine taci...la o alta varianta de nextgen postata tot de @adri77 nu erau vizibile radarele deși aveam tot ce trebuie instalat...@adri77 mi-a dat o alta arhiva speedcam.zip pe care am înlocuit-o în ux și surpriză: au apărut radarele..de aceea m-am exprimat asa într-o postare adresata lui personal, necerând un sfat tuturor de pe site...oi fi tu priceput la gps-uri de prin 2005 , dar mai ai foarte mult de învățat în ce privește atitudinea și modul de adresare.
P.S. : à se tine cont de faptul ca am încercat sa fiu politicos în postările anterioare, dar uneori dai de unii " deștepți" atât de plini de ei ca te cam fac sa uiți de respect. Aici era o comunitate de utilizatori de gps care ne ajutam intre noi fără sa ne ridiculizam ...dar uite ca apar "profesorii" ăștia....
@Mișu ia citește tu prima parte din răspunsul pe care mi l-ai dat inițial...parca ma certai, mai lipsea sa ma tragi de urechi, nu alta...și tot eu sunt ala care nu manifesta respect... buna gluma
Avatar utilizator
adri77
Mesaje: 116
Membru din: Joi Dec 15, 2016 8:47 pm
7
Has thanked: 83 ori
Been thanked: 103 ori

#40

Joi Iul 06, 2017 9:01 am

misuC . Nu vreau sa-ti spun nimic pentru ca nu vreau sa continui sa dai raspunsuri. Alertele vizibile sau nu , nu sunt din munca mea dar eu o apreciez asa cum e, mi se pare chiar ok. Sunt alti colegi mult mai buni ca mine care aduc aceste imbunatatiri si le multumesc. Mie imi vin bine. Daca nu-ti folosesc, nu le utiliza.
Vanny
Mesaje: 13
Membru din: Mie Dec 14, 2016 8:06 pm
7
Has thanked: 4 ori
Been thanked: 1 data

#41

Joi Sep 28, 2017 7:06 pm

salutare adri77,
2 scurte chestii am si eu sa intreb ,ce anume trebuie sa fac ca sa pot vedea logo-ul statiilor peco si al magazinelormari/supermarketuri in loc de icoanele alea cu "..." si "locuri multiple" , ma intereseaza in special UK, in acelasi timp cum pot face vizibila afisarea inaltimii podurilor a drumurilor cu restrictii de latime/inaltime/greutate/lungime/tonaj
multumesc anticipat
guzurazvan
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iul 28, 2017 5:54 pm
6

#42

Joi Sep 28, 2017 7:55 pm

Salutare, un novice pe aici.. Ma ajutati cu o sugestie de navigator cu igo preinstalat va rog ! Sau care ar fi cea mai buna solutie.
Multumesc.
conuconu
Mesaje: 4
Membru din: Mie Aug 09, 2017 9:07 pm
6
Has thanked: 3 ori
Been thanked: 1 data

#43

Vin Noi 24, 2017 7:01 pm

Mura-n gura .... care sunt pasii de instalare pentru chitul asta ?
Gata , am rezolvat.
Ultima oară modificat Vin Noi 24, 2017 8:51 pm de către conuconu, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
lemax55
Moderator
Mesaje: 2366
Membru din: Lun Dec 12, 2016 8:24 am
7
Has thanked: 809 ori
Been thanked: 2827 ori

Moderare

#44

Vin Noi 24, 2017 7:54 pm

Copiezi folderul iGO din arhiva in telefon/tableta si instalezi apk-ul. ;)
Silviuspo
Mesaje: 11
Membru din: Vin Dec 16, 2016 11:36 am
7
Has thanked: 4 ori
Been thanked: 2 ori

#45

Mar Iul 10, 2018 3:45 pm

Salut !
Se poate reface linkul cu igo trucker pentru camioane?
Multumesc anticipat!
Scrie răspuns

Înapoi la “Kituri testate iGO NextGen Android”