AUDI MMI 3G BNAV 2018

Scrie răspuns
Vladduttz
Mesaje: 2
Membru din: Dum Ian 13, 2019 2:57 pm
5

#106

Mar Apr 09, 2019 4:24 pm

Salutare,

A4 2012 3G Basic. Hartile originale 2011 le am pe DVD. Am facut update-urile la MMI.
Am pus harta Est pe un DVD Double Layer 8.5 Gb si imi apare mesajul: Please insert navigation data medium.
Am incercat cu diferite programe de scriere, la viteza minima.
A mai incercat cineva cu DVD? Pot pune pe card daca original am avut pe DVD?

Multumesc anticipat.
Avatar utilizator
amami
Mesaje: 1039
Membru din: Vin Dec 16, 2016 4:58 pm
7
Has thanked: 15 ori
Been thanked: 1241 ori

#107

Mar Apr 09, 2019 4:41 pm

Salut, spune exact ce versiune firmware este instalată pe mașină.
Nu te mai chinui cu disc DVD, folosește cu încredere card de bună calitate, formatat în fat32. Ceea ce descarci din primul post este de copiat direct pe card.
Nu imi trimiteti mesaje in privat pentru probleme care se pot rezolva pe forum.
Daca am timp, voi raspunde pe forum, poate sa ajute si alte persoane.
Vladduttz
Mesaje: 2
Membru din: Dum Ian 13, 2019 2:57 pm
5

#108

Mie Apr 10, 2019 4:33 am

Mulțumesc. O sa pun pe card. Credeam ca trebuie MMI cu spațiu intern mare sau ceva ca să instalezi de pe card.
Am versiunea: BNav_EU_K0260_1_D1.
Am plecat de la cea de fabrica și am instalat 4 update-uri asa cum se recomanda aici.
Avatar utilizator
amami
Mesaje: 1039
Membru din: Vin Dec 16, 2016 4:58 pm
7
Has thanked: 15 ori
Been thanked: 1241 ori

#109

Mie Apr 10, 2019 5:33 am

Harta nu se instalează în cazul BNav, rămâne pe card sau pe disc. Recomand harta pe card pentru că este mai convenabil, un card bun poți să îl refolosești și sistemul citește mai bine decât de pe un disc
Nu imi trimiteti mesaje in privat pentru probleme care se pot rezolva pe forum.
Daca am timp, voi raspunde pe forum, poate sa ajute si alte persoane.
benyclaudiu
Mesaje: 103
Membru din: Mie Dec 14, 2016 2:01 pm
7
Has thanked: 27 ori
Been thanked: 92 ori

#110

Sâm Apr 20, 2019 5:04 am

Pentru cei care au reusit sa strice unitatea MMI3G BNav si nu mai pot instala nici o versiune de harti mai veche sau mai nou 2019 ,pentru ca le apare acest mesaj (Checking medium plase wait ...) chiar daca instaleaza un soft mai nou tot nu vor putea instala hartile , ii pot ajuta eu .
Fişiere ataşate
98DF24A3-B1CE-4A49-A2F5-3ECD69B70645.jpeg
Avatar utilizator
amami
Mesaje: 1039
Membru din: Vin Dec 16, 2016 4:58 pm
7
Has thanked: 15 ori
Been thanked: 1241 ori

#111

Sâm Apr 20, 2019 12:34 pm

Banuiesc ca esti baiet gigel si o faci gratis.
Daca nu, ajut eu gratis.
Nu imi trimiteti mesaje in privat pentru probleme care se pot rezolva pe forum.
Daca am timp, voi raspunde pe forum, poate sa ajute si alte persoane.
benyclaudiu
Mesaje: 103
Membru din: Mie Dec 14, 2016 2:01 pm
7
Has thanked: 27 ori
Been thanked: 92 ori

#112

Dum Apr 21, 2019 5:09 am

Te las pe tine amami sa rezolvi problemele baietilor gratis ,vad ca esti mereu activ cu toate , eu imi iau un mic concediu la roma pe bani lor😜 daca ai timp de paste poate dai o bere gratis 🍺
Avatar utilizator
amami
Mesaje: 1039
Membru din: Vin Dec 16, 2016 4:58 pm
7
Has thanked: 15 ori
Been thanked: 1241 ori

#113

Dum Apr 21, 2019 6:09 am

De Sfintele Paști iti dau mielul, gratis.
Dar nu stiu cind ne intilnim pentru ca eu fac Sfintele Sarbatori in Maramures, mi se pare un loc ideal pentru aceste momente.
In schimb tu o sa ramai rau dupa "vacanta" la Roma. In afara de gropi, gunoaie, nu stiu ce ai sa vezi.
Nu imi trimiteti mesaje in privat pentru probleme care se pot rezolva pe forum.
Daca am timp, voi raspunde pe forum, poate sa ajute si alte persoane.
basile27ro
Mesaje: 312
Membru din: Dum Dec 18, 2016 10:24 pm
7
Has thanked: 1166 ori
Been thanked: 352 ori

#114

Dum Apr 21, 2019 5:27 pm

@Kajoe ne-a propus urmatoarea rezolvare
MMI Bnav Screen Medium
Avatar utilizator
amami
Mesaje: 1039
Membru din: Vin Dec 16, 2016 4:58 pm
7
Has thanked: 15 ori
Been thanked: 1241 ori

#115

Dum Apr 21, 2019 6:43 pm

Exact, unii gasit rezolvarea acelei probleme cu "Check Medium...." indiferent ca au gasit in Rusia, in italia, sau Germania.
Si a fost oferit totul gratis.
La noi in Romania se cere bani pentru asta, chiar daca informatia a fost gasita pe site-uri din alte tari.
Nu imi trimiteti mesaje in privat pentru probleme care se pot rezolva pe forum.
Daca am timp, voi raspunde pe forum, poate sa ajute si alte persoane.
benyclaudiu
Mesaje: 103
Membru din: Mie Dec 14, 2016 2:01 pm
7
Has thanked: 27 ori
Been thanked: 92 ori

#116

Lun Apr 22, 2019 3:41 am

Din pacate rezolvarea nu a venit din alta parte , nici nu m-am obosit sa caut la straini Rusi, Nemti, Italieni si ce o mai fi ei , am probat toate variantele posibile stiute de mine cum am scris si pe clubaudi.ro , nu vad unde am cerut bani pe asta , am spus ca ii pot ajuta eu , voi ati inceput ca ajutati gratis , nu stiu ce ati gasit voi la vecini si nici nu vreu sa ma uit ce este acolo , problema este ,a testat cineva ce este acolo si a reusit ? amami mielul tinel pentru tine 😄 din pacate eu nu mananc animale moarte si nu sunt asa de patriot ca tine , trebuie sa fi suferit tare printre straini de tragi asa de tare sa vi in tara ta 😜 PS pentru ce scriu pe tropic nu cer bani si nici nu am cerut vreodata , pentru cei care ma suna si imi pierd minute din viata este alta mancare de peste bafta in tot ce a ce faceti pe acest tropic cat si pe altele .
Fişiere ataşate
E3BB790B-4316-490B-A868-8FC5AE571A08.jpeg
DFCC9AEC-42DB-45C2-A4C2-31F2867C4322.png
Ultima oară modificat Mar Apr 30, 2019 3:26 pm de către benyclaudiu, modificat de 2 ori în total.
mmi3g-ro
Mesaje: 1
Membru din: Lun Apr 22, 2019 5:20 am
4
Been thanked: 1 data

#117

Lun Apr 22, 2019 5:31 am

Va recomand daca nu stiti ce faceti ,ce scripturi folositi nu va apucati de treaba.
Par simple solutiile oferite gratis dar pot contine erori care sunt puse intentionat sau nu in scripturi ?!?
Folosind asa ceva iti asumi un risc pe buzunarul tau ,cei care le pun le testeaza cu voi probabil urmaresc aceste topicuri ....deci ce e mai simplu voi sunteti carnea de tun pt ei.
benyclaudiu
Mesaje: 103
Membru din: Mie Dec 14, 2016 2:01 pm
7
Has thanked: 27 ori
Been thanked: 92 ori

#118

Lun Apr 22, 2019 6:06 am

Cum a zis si colegul mmi3g-ro mai sus va puteti trezi ca se restarteaza unitatea din senin din 5 in 5 minute , am avut un Q5 la care omul a folosit un script , nu numai ca a ramans fara agenda telefonica dar il dispera cate restarturi isi dadea la un drum . asa ca aveti grije ce folositi , probabil sunt multi aici si pe alte tropicuri care au inviat mai multe unitati decat ati reusit voi sa actualizati .
Avatar utilizator
amami
Mesaje: 1039
Membru din: Vin Dec 16, 2016 4:58 pm
7
Has thanked: 15 ori
Been thanked: 1241 ori

#119

Lun Apr 22, 2019 6:35 am

benyclaudiu scrie:
Lun Apr 22, 2019 3:41 am
Din pacate rezolvarea nu a venit din alta parte , nici nu m-am obosit sa caut la straini Rusi, Nemti, Itslieni si ce o mai fi ei , am probat toate variantele posibile stiute de mine cum am scris si pe clubaudi.ro , nu vad unde am cerut bani pe asta , am spus ca ii pot ajuta eu , voi ati inceput ca ajutati gratis , nu stiu ce ati gasit voi la vecini si nici nu vreu sa ma uit ce este acolo , problema este ,a testat cineva ce este acolo si a reusit ? amami mielul tinel pentru tine 😄 din pacate eu nu mananc animale moarte si nu sunt asa de patriot ca tine , trebuie sa fi suferit tare printre straini de tragi asa de tare sa vi in tara ta 😜 PS pentru ce scriu pe tropic nu cer bani si nici nu am cerut vreodata , pentru cei care ma suna si imi pierd minute din viata este alta mancare de peste bafta in tot ce a ce faceti pe acest tropic cat si pe altele .
Te-ai speriat repede ca iti dau mortaciune? :lol: :lol: :lol:
Dute pe la Tropicul Capricornului, lasa in pace Topicul Audi de pe gpszone.ro.
Suferi atit de tare ca lumea gaseste gratis pe net incit apelezi la toate magariile.(Ai facut si anul trecut si vad ca te repeti)
kajoe.PNG
Nu te mai lauda cu ce nu este al tau, ca nu este frumos.
Am respect pentru cine face ceva, cum ar fi firmware in limba romana. Ati facut asa ceva citeva persoane, OK. Puteti sa faceti ce vreti cu el, sa il vindeti, sa va laudati ca ati facut, OK. Nu am comentat nimic, nu m-a auzit nimeni ca am spus ceva.
Dar sa nu te lauzi cu ce nu este facut de tine. Majoritatea scripturilor sunt facute de rusi si germani.
Ultima oară modificat Lun Apr 22, 2019 6:44 pm de către amami, modificat 1 dată în total.
Nu imi trimiteti mesaje in privat pentru probleme care se pot rezolva pe forum.
Daca am timp, voi raspunde pe forum, poate sa ajute si alte persoane.
benyclaudiu
Mesaje: 103
Membru din: Mie Dec 14, 2016 2:01 pm
7
Has thanked: 27 ori
Been thanked: 92 ori

#120

Lun Apr 22, 2019 6:59 am

Ma oameni buni rezolvarea nu are legatura cu nici un script , daca ala a reusit cu script e problema lui la final spune omul clar :I am not responsible for bricked units.
Eu am zis ca am incercat toate variantele posibile stiute de mine cu instalare harti mai vechi mai noi si nimic , cu instalare soft mai nou mai vechi si nimic , solutia am descoperito dupa doua ore de munca si nu are legatura cu nici un script, si este descoperita de mine nu dupa alte tropicuri , daca pare ca ma laud e problema voastra , dar nu este zi lasata de la Dumnezeu sa nu am de facut macar o unitate ,nici duminica nu am liniste ,asa ca stiu ce zic.
amani stai linistit frate ca nu duc lipsa de clienti nici daca urci tu gratis aici totul nici alti in alta parte, nu ma deranjeaza si nici nu ma speri , dupa cum vazi cu totul pus pe tava dau baieti rateuri apoi ajung la noi spunand ca nu ei au incercat sa faca update singuri au mers la alcineva , nici macar nu au bunul simt sa recunoasca , cum sa nui taxez cand fac dupa altu ?
amani daca vrei sa o sugi sugeo frate pina mori nu are nimeni treba cu tine , si la finalul mestecatului daca mai ai dinti poti sa o si inghiti si o sa iti treaca si tie . fotografia de la avatar spune totul despre tine chiar daca aici de dai mare si tare ca ajuti lumea , eu cred mai de graba ca tu te speri ca iti pierzi clienti .
Scrie răspuns

Înapoi la “Audi”