iGO Europa HERE Q1.2018
-
- Mesaje: 5
- Membru din: Lun Mai 21, 2018 7:45 am
- 5
- Has thanked: 2 ori
Salutare,
Fraților ajutați un profan in ale tehnologiei, am download-at softul, cca 6,3 GB, in memoria interna a telefonului, dar nu reușesc să instalez mai departe.
Am citit ghidul Igo de pe acest forum dar nu am găsit mare lucru , gen următorii pași.
Este vreun link cu - Indrumar "for dummies"- despre instalare Igo 8?
Mulțumesc frumos!
Fraților ajutați un profan in ale tehnologiei, am download-at softul, cca 6,3 GB, in memoria interna a telefonului, dar nu reușesc să instalez mai departe.
Am citit ghidul Igo de pe acest forum dar nu am găsit mare lucru , gen următorii pași.
Este vreun link cu - Indrumar "for dummies"- despre instalare Igo 8?
Mulțumesc frumos!
alta ciudatenie spusa de taicamiu care a plecat de la Ciorogarla si trebuia sa ajunga la Cluj... si gps-ul ii calcula ruta pe valea jiului..chirm scrie: ↑Lun Iun 04, 2018 4:33 pmUltima desigur.
Nu ai stiut sa cauti poate , Q1 2018 stie adresa , intai tara RO, apoi localitatea Ariceștii Rahtivani, str., apoi nr. (daca nu are dai centrul strazii, oricum e destul de aproape oricum iGO ofera sugestii), jud. nu mai conteaza, pont : decat waze mai bine googlemaps unde gaseti coordonate ( 44°56'57.8"N 25°53'51.9"E, din atasament) poti sa le importi (android) in iGO sau sa le scrii direct, deobicei camionagii primesc coordonate, ( sunt f. putine adrese pe camp in toata EU)
nu vroia sa se duca pe valea oltului... tir setat pe 40t
eu cred ca cea mai mare problema cu hartile pt camione in Romania se datoreaza faptului ca restrictiile de tonaj pe DN noastre sunt date in T/axa (exemplu 9T pe axa), in momentul in care cei de la Here / TomTom trec cu masina si mapeaza drumurile software-ul recunoaste o restrictie de 9T si nu una de 9T/axa, Primo vede restrictie 9T si nu vrea sa treaca.alios scrie: ↑Vin Iun 08, 2018 6:00 pmalta ciudatenie spusa de taicamiu care a plecat de la Ciorogarla si trebuia sa ajunga la Cluj... si gps-ul ii calcula ruta pe valea jiului..chirm scrie: ↑Lun Iun 04, 2018 4:33 pmUltima desigur.
Nu ai stiut sa cauti poate , Q1 2018 stie adresa , intai tara RO, apoi localitatea Ariceștii Rahtivani, str., apoi nr. (daca nu are dai centrul strazii, oricum e destul de aproape oricum iGO ofera sugestii), jud. nu mai conteaza, pont : decat waze mai bine googlemaps unde gaseti coordonate ( 44°56'57.8"N 25°53'51.9"E, din atasament) poti sa le importi (android) in iGO sau sa le scrii direct, deobicei camionagii primesc coordonate, ( sunt f. putine adrese pe camp in toata EU)
nu vroia sa se duca pe valea oltului... tir setat pe 40t
Alte greseli care le intalnesc mai nou pt camione sunt de exemplu depasirea interzisa 12T vazut ca restrictie de trecere 12T, 7.5 T interzis in centru Graz imi bloca trecerea in autostrada A2 langa Graz etc
nu stiu sincer cum sa o mai dreg.. deja incep sa dau vina pe GPS un PNI L807 care a fost folosit nici jumatate de an....
am sa pun acum ultima versiune de primo su q1.2018... vedem cum merge si asta...
pana acum era acel kit de igo truck cu q1.2017 luate de aici
apropo cum aflu portul si baud-ul pentru PNI L807 ? acum sunt pe auto, dar as vrea sa le pun dedicat in sys.txt
am sa pun acum ultima versiune de primo su q1.2018... vedem cum merge si asta...
pana acum era acel kit de igo truck cu q1.2017 luate de aici
apropo cum aflu portul si baud-ul pentru PNI L807 ? acum sunt pe auto, dar as vrea sa le pun dedicat in sys.txt
-
- Mesaje: 5
- Membru din: Lun Mai 21, 2018 7:45 am
- 5
- Has thanked: 2 ori
quote=alin75 post_id=20513 time=1526490570 user_id=340]
OK.... link...link....
Dar pareri concrete de la cei care au testat mai ales pe comunitate.. se merita sa treci la 2018 sau ramai pe Q3/Q4 2017?
[/quote]
pe germania a6 / E60 N49.30482 E10.79224 ma scoate de pe autostrada ,zice ca e restrictie de tonaj intre anumite ore, in londra la o descarcare nu vrea sa ma duca nicicum, efectiv trage o linie dreapta dintr-un anumit punct parca vrea sa zboare...cred ca trec inapoi pe Q4 2017
OK.... link...link....
Dar pareri concrete de la cei care au testat mai ales pe comunitate.. se merita sa treci la 2018 sau ramai pe Q3/Q4 2017?
[/quote]
pe germania a6 / E60 N49.30482 E10.79224 ma scoate de pe autostrada ,zice ca e restrictie de tonaj intre anumite ore, in londra la o descarcare nu vrea sa ma duca nicicum, efectiv trage o linie dreapta dintr-un anumit punct parca vrea sa zboare...cred ca trec inapoi pe Q4 2017
Salut. Am o intrebare. Voi face un drum in Grecia prin serbia macedonia si As vrea sa stiu daca aceste harti contin si noua portiune de autostrada din Macedonia dintre Demir Kapija si Smokvita ?
Sau daca gasesc alta harta cu aceasta portiune de drum. Multumesc
Sau daca gasesc alta harta cu aceasta portiune de drum. Multumesc