IGo Nextgen pentru Samsung Galaxy Tab A6 ?

ciansoft2002
Mesaje: 2
Membru din: Lun Oct 08, 2018 8:37 am
5
Localitate: Deva
Has thanked: 1 data

#1

Mie Sep 23, 2020 6:24 am

Salut!
Am folosit cu succes IGo Nextgen cu Harti Here pe o tableta Samsung Galaxy Tab A6, sub Android 9.

In momentul in care s-a realizat update-ul catre Android10, IGo a inceput sa aiba urmatoarele deficiente:
- vede satelitii doar daca:
- in tableta nu este prezenta nici o cartela sim
- daca in tableta exista o cartela sim, se afiseaza mesajul ''Receptor GPS deconectat'' si trebuie sa initiez un apeltelefonic pentru a initia functionarea senzorului GPS.

Am incercat sa reinstalez aplicatia.
In Folderul IGo PAL exista un folder ""redmi""care contine exact aceleasi elemente ca si IGO PAL, dar care are in plus doua arhive: ''branding.zip" si '' data.zip''.
Nu mai retin unde trebuie sa dezarhivez continutul lor...

De asemeni, inainte de a dezinstala programul, am facut un backup al aplicatiei pe cardul SD.
Nu mai retin care este folderul care contine datele salvate de mine de-a lungul timpului (locatii, trasee) si unde trebuie sa il copiez.

Va rog ajutati-ma sa rezolv aceste probleme, deoarece aplicatia imi este foarte utila laserviciul pe care il am (sofer TIR).

Va multumesc.

Pot fi contactat si telefonic la 0772270458, sau pe WhatsApp.

Kitul precedent l-am primit in data de Lun Oct 08, 2018 6:53 pm, de la Administrator rcv64 si a functionat impecabil pana la trecerea la Android 10, fapt pentru care ii multumesc inca odata!
Avatar utilizator
mgmm
Mesaje: 1004
Membru din: Mar Dec 27, 2016 8:49 am
7
Localitate: braila
Has thanked: 316 ori
Been thanked: 1813 ori

#2

Joi Sep 24, 2020 12:14 pm

Favoritele le gasesti in folderul save/profile/01,fisierul se numeste user.upoi
Kituri aici:
PrimoTruck Android viewtopic.php?f=86&t=3390
WINCe Truck viewtopic.php?f=18&t=4730
Nextgen Truck viewtopic.php?f=19&t=5853
ciansoft2002
Mesaje: 2
Membru din: Lun Oct 08, 2018 8:37 am
5
Localitate: Deva
Has thanked: 1 data

#3

Vin Sep 25, 2020 12:31 pm

Salut! Am incercat sa descarc Kiturile pentru MGMnext, dar nu pot deschide arhiva.imi spune ca formatul este necunoscut sau athiva este deteriorata. Probabil incarcarea a expirat pe fisier.ro...
Daca te rog poti sa ma ajuti cu un link nou ?
Multumesc.
Scrie răspuns

Înapoi la “Kituri testate iGO NextGen Android”