Care tableta ruleaza cel mai fluid IGO? Partea de hardware perfecta si cea mai profesionala ...

electricrist
Has thanked: 1 data
Been thanked: 1 data

Mie Feb 15, 2017 1:49 pm

Tot incerc sa gasesc dispozitivul perfect pentru ca programul sa ruleze mai mult ca perfect ...Situ ca functioneaza pe o multitudine de dispozitive ,de altfel am instalat pe zeci de modele dar nu stiu daca nu ar fi mai simplu sa ma axez pe un model specific care nu da gres facand un debugging..ceva medium de calitate nu chinezarie care sa aiba continuitate si sa nu dispara maine ...Unui adevarat profesionist ii trebuie un lucru de calitate ,stabil si eventual un serviciu tehnic de calitate ...Acu imi pun intrebarea :Oare putem face un dispozitiv sa fie cel mai bun din gama .. Raportul calitate pret fiabilitate compatibilitate sa fie THE BEST
AdiCampianu
Has thanked: 3 ori
Been thanked: 1 data

Sâm Feb 18, 2017 12:41 pm

Salutare
Cei mai profi dintre membrii gpszone probabil au un raspuns sau parerile sant impartite pentru intrebarea de mai sus
Eu as vrea sa intreb daca ipad-ul merge mai bine decat androidul
Daca cineva a folosit amandoua si poate face o comparatie as fi recunoscator sa aud o parere
rcv64
Moderator
Has thanked: 827 ori
Been thanked: 2935 ori

Moderare

Sâm Feb 18, 2017 1:01 pm

Dlor colegi din experienta mea (ca sa va raspund totusi) nu as putea sa va indic o anumit device care merge cel mai bine. Dar as putea sa va spun ca iGO Primo pe android are nevoie de resurse minime: Android 2.2 +, procesor 800MHz + si ram 256Mb+. Cu cat aparatul este mai performant, este logic softul de navigatie va merge mai fluent, fara intreruperi sau restarturi.
Din ce am observat (la cele cu android ma refer) Samsung stau cel mai bine, urmate de Asus, Sony, Lenovo, HTC si LG. Celelalte (Allview, Eboda, Evolio, Vonino.....in general chinezariile) sunt praf. Adica fara pretentii.
In primul rand nu respecta rezolutia raportata si trebuie sa faci fel de fel de experimente, displayul se vede mai prost si la lumina puternica cam bajbai.
Cam asta ar fi. Or mai fi si altele.
De regula ai cati bani dai.
Nu-mi mai trimite-ti mesaje pe email, raspund rar la ele, rezolvam toate problemele aici pe forum.
manole76
Has thanked: 47 ori
Been thanked: 29 ori

Sâm Feb 18, 2017 7:05 pm

Si eu am instalat pe cateva sute pana acum dar nr.1 cred ca este Samsung, se instaleaza si usor, functioneaza si bine, nu apar erori in timp, semnal foarte bun, aceasta este parerea mea! Bineinteles acum nu spun ca functioneaza numai pe samsung dar eu personal asta recomand! Detaliile le gasesti mai sus in postarea lui rcv64 !
nina
Has thanked: 195 ori
Been thanked: 954 ori

Sâm Feb 18, 2017 8:12 pm

rcv64 scrie:Din ce am observat (la cele cu android ma refer) Samsung stau cel mai bine

Intr-u totul de acord . De departe Samsung au cel mai performant receptor gps .
Eu aveam o mare fobie cand altii spuneau ca <<exista Samsung si alte telefoane>> dar a trebuit sa le dau dreptate dupa ce am avut o experienta neplacuta cu un sony destul de scump pe care l-am returnat tocmai din cauza receptorui gps mai slab decat orice chinezarie winCE !
misuC
Has thanked: 4 ori
Been thanked: 14 ori

Lun Feb 20, 2017 10:31 am

Tel si tabletele nu au cum sa se comporte mai bine decat unul special conceput pt. GPS fie si o chinazarie winCE sau Android..
Am comparat A, S-uri de la Sam... si nici nu se apropie de un amarat de Pni
Ca divertisment am pus Primo si waze pe un ZTE vdf600 si am ramas surprins ( bine l-am ajutat putin cu trafic date)
PS la un Sam.S4 ia crapat GPS- ul nici nu avea anul, nu stau bine la GPS, wi-fi.. doara la poze :P
PS2 "Partea de hardware perfecta si cea mai profesionala ..." hai sa fim seriosi , nici cele cumparate pe bani grei sunt departe de realitate..
Gps_admin
Site Admin
Has thanked: 21 ori
Been thanked: 457 ori

Administrare

Moderare

Lun Feb 20, 2017 11:19 am

Am testat Lenovo, Asus, Samsung, Sony, E-boda, Evolio, etc.
As alege oricand Samsung Tab 3 sau 4( T230, T235,etc) - semnal perfect si rapid obtinut oriunde, ecran cu o luminozitate peste medie, rulare super fluenta, etc.
Pentru ca ne intereseaza 3 aspecte - ecran luminos in orice conditii, semnal gps stabil si obtinut rapid, fluenta in rulare soft cu minime erori.
Scrie răspuns

Înapoi la “iGO Primo Android”