Tom tom start 50

popeyluci
Mesaje: 26
Membru din: Vin Mai 11, 2018 5:44 am
5
Has thanked: 5 ori
Been thanked: 17 ori

#1

Mie Sep 05, 2018 5:47 am

Salut ,am un tom tom start 50 din 2013 ,l-am conectat la My drive Conect și avea actualizări disponibile gratuit dar nu avea spațiu ,având slot de card am folosit un card de 16 G dar nu vroia să-l formateze și nu-l recunoștea.Am folosit un card de 32G ,am făcut actualizarea și totul era ok .După ce am oprit aparatul am scos cardul din el dorind să copiez actualizarea pe un card mai mic dar conectandul la calculator cardul i-mi apărea gol .Acum apare problema pentru care cer ajutorul dumneavoastră ,am introdus cardul in gps și culmea nu mai vede hărțile . Mulțumesc anticipat celui care mă va ajuta cu un sfat .
Leey
Mesaje: 447
Membru din: Dum Feb 18, 2018 9:55 am
6
Has thanked: 2 ori
Been thanked: 2808 ori

#2

Mie Sep 05, 2018 7:49 pm

Esti sigur ca nu ai formatat cardul?
Nicioadata nu vei vedea fisierele din card ,chiar daca ai setat pe calculator sa vezi fisierele ascunse , cardul scos din mediul navigatorului si conectat la la o alta sursa de citire, redevine nul pentru aparat.
Mai ales ca fisierele din cardul tau sunt TTPKG si Windows nu le va citi.
Pune cardul in navigator , vei restarta aparatul , vezi ce zice. In cazul in care primesti aceiasi eroare, formateaza cardul in fat32 cu ajutorul calculatorului, cu navigatorul stins introduce cardul in acesta, conecteaza aparatul la Mydrive Conect,vei reprimi acealeasi actualizari gratuite.
popeyluci
Mesaje: 26
Membru din: Vin Mai 11, 2018 5:44 am
5
Has thanked: 5 ori
Been thanked: 17 ori

#3

Joi Sep 06, 2018 5:28 am

Mulțumesc frumos ,a funcționat !
Scrie răspuns

Înapoi la “TomTom Start”