TT 730

andrei_du

Mar Ian 30, 2018 9:35 am

In primul rand va multumesc celor cativa care va implicati in a mentine un forum plin cu informatie utila. Am gasit link-uri valabile, am putut downloada fara probleme harti si fisiere conexe. Aveam un TT 730 inutilizabil si parcurgand tutorialul de instalare harti am reusit din prima incercare.

Am cateva neclaritati daca este cineva care imi poate raspunde.
1 - Nu am gasit POI pentru Europa. Caut pe Google sau exista aici pe forum fisiere POI pentru Tom Tom?
2 - Care este diferenta intre camerele de trafic normale si cele premium? Spunea cineva intr-un topic ca daca le instalezi si pe alea Premium, GPS-ul devine enervant, te atentioneaza prea des.
3 - Unde gasesc fisiere de atentionare in limba romana pentru folderul "sounds" din navcore?
4- Dupa formatarea memoriei de 2GB a aparatului si formatarea cardului de 4GB, am instalat un navcore nou folosind TT Home 2. Navcore-ul original al aparatului a fost 9.702 si cel nou instalat de TT Home 2, este 9.510. Navcore-ul original(9.702) mi s-a parut mai intuitiv. Il gasesc pe undeva? Cum il pot instala? Daca nu se poate, este bun si cel actual, important e ca pot folosi aparatul.

Va multumesc!
Scrie răspuns

Înapoi la “TomTom 530/ 630 /730/ 930”