Probleme navigatie 9 inch EKIY

TygerBv
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Feb 12, 2022 9:19 am
2

#1

Sâm Feb 12, 2022 9:41 am

Salutare. Am cumparat o navigatie android de 9 inch pentru masina de pe Aliexpress. Toate bune si frumoase, avenit neasteptat de repede, calitatea materialelor foarte buna, mufe plag and play. Am instalat-o si nebunie cu ciucuri - YouTube nu functioneaza nici din aplicatie nici din browser in felul urmator - intru in aplicatie, imi arata exact ca pe telefon dar cand dau play pe un video imi arata ca ruleaza dar nu am sunet si nici video. Asa e si la VLC, nimic. Inteleg treaba cu distrasul atentiei in mers dar cand stau pe loc... Ideea era sa imi functioneze, de aia am luat-o. Este si 4G, are cartele cu numar dar sufletul, nici aia nu functioneaza, adica netul merge, daca ma conectez prin bluetooth merge, dar sa sun direct de pe numarul din navigatie, nu. Si asta era o mare trebuinta pentru ca nu vroiam sa mai conectez telefonul ci doar sa folosesc navigatia pe direct sa sun. Intrebarea e urmatoarea - ce pot face sa functioneze YouTube si VLC, si daca e ceva de facut cu sunatul de pe numarul din navigatie. Am cautat, dupa spusele unora in setarile navigatiei - Video in motion sau protectie condus, nu am gasit. Si inca ceva - Netflixul nici nu il gaseste in Google Play. L-am instalat de pe stick, nu vrea, zice ca nu e compatibil cu device-ul... Numai probleme si e pacat ca e faina navigatia si utila, asta daca ar si functiona la capacitate maxima. Astept sugestii
Scrie răspuns

Înapoi la “Alte sisteme de navigatie”