Gps Myria

liviujdm94
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Aug 25, 2018 8:22 am
5
Has thanked: 1 data
Been thanked: 1 data

#1

Sâm Aug 25, 2018 4:13 pm

Buna ziua! azi am achizitionat un gps myria m7014( foloseste iGo Primo myway) care are harti din 2013
Am descarcat hartile din 2018 de aici de pe forum (care au 6.4gb) iar gps ul are 4gb memorie. Am cumparat si un card Sd de 16gb.
Cum fac sa bag hartile 2018 pe card , ca gps ul sa le vada? am citit ceva ceva pe forum dar nu am reusit, am creat un folder cu numele Primo pe card apoi un folder Content si am bagat tot ce am descarcat.. am sters hartile din memoria gps ului cele din 2013 si tot nu le vede pe cele de pe card
Ce as putea sa fac??
Avatar utilizator
lemax55
Moderator
Mesaje: 2366
Membru din: Lun Dec 12, 2016 8:24 am
7
Has thanked: 809 ori
Been thanked: 2828 ori

Moderare

#2

Sâm Aug 25, 2018 5:36 pm

Nu cred ca ai nevoie sa "arunci" tot torrentul acolo,este posibil sa primesti ceva erori.Deschizi sys.txt si adaugi lina
[folders]
content="\SDMMC\content"
Muti folderul content pe card si stergi filoderul SAVE.Cardul l-am trecut ca SDMMC,daca este vazut altfel modifici tu.Poti sa dai un click pe semnatura mea si sa citesti ghidul iGO.4GB este suficient pentru hartile care te intereseaza ;)
Avatar utilizator
rcv64
Moderator
Mesaje: 4637
Membru din: Mie Dec 14, 2016 9:24 am
Answers: 1
7
Localitate: La mare
Has thanked: 928 ori
Been thanked: 4035 ori

Moderare

#3

Sâm Aug 25, 2018 5:46 pm

Liviu, update-ul de harti se face astfel:
-pastrezi softul de navigatie cu care a venit aparatul
-conectezi gps-ul la pc si stergi continutul folderelor map si poi din content
-din cei 6,5Gb pe care l-ai coborat de site care contin harti si fisiere aditionale folosesti ce-ti trebuie
-astfel:
-ptr. autoturism in folderul map din content copii fisiere tip fbl si fda
-ptr. camion pe langa cele de mai sus copii si fisiere tip ftr
-in folderul poi din content copii fisiere tip poi, eventual poi_truck
-folderul speedcam din torrent il copii cu totul in content din gps
Celelalte fisiere pe care l-ai coborat de pe site nu influenteaza buna functionare a softului de navigatie si trebuie neaparat folosite.
Pe card poti folosi astfel softul:
-il copii cu totul pe cel din memoria interna a gps-ului, copii ce harti vrei pe el.
-introduci cardul in gps, din Setari gps, submeniul CaleNavi sau NavPath dai calea catre softul de pe card.
Nu-mi mai trimite-ti mesaje pe email, raspund rar la ele, rezolvam toate problemele aici pe forum.
liviujdm94
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Aug 25, 2018 8:22 am
5
Has thanked: 1 data
Been thanked: 1 data

#4

Sâm Aug 25, 2018 6:21 pm

lemax55 scrie:
Sâm Aug 25, 2018 5:36 pm
Nu cred ca ai nevoie sa "arunci" tot torrentul acolo,este posibil sa primesti ceva erori.Deschizi sys.txt si adaugi lina
[folders]
content="\SDMMC\content"
Muti folderul content pe card si stergi filoderul SAVE.Cardul l-am trecut ca SDMMC,daca este vazut altfel modifici tu.Poti sa dai un click pe semnatura mea si sa citesti ghidul iGO.4GB este suficient pentru hartile care te intereseaza ;)
deci sa vad daca am inteles bine
Pe Cardul SD bag folderul Content cu hartile care le am descarcat, apoi de pe memoria gps sterg fisierul Save, apoi deschid sys.txt si adaugat linia care mi ai dat o. si modific numele cardului.
Scrie răspuns

Înapoi la “Myria”