Navman F610
- ady1979
- Mesaje: 1110
- Membru din: Dum Ian 15, 2017 12:29 pm
- 9
- Has thanked: 703 ori
- Been thanked: 1008 ori
la mine la navman f35 am aceeasi problema dar cand vreau sa-l conectez la pc fac astfel :
-bag cablul in el si in pc dar cu gps OPRIT
-il pornesc cu cablul bagat si atunci cand porneste il vede si pc
-incearca poate functioneaa si la tine
-bag cablul in el si in pc dar cu gps OPRIT
-il pornesc cu cablul bagat si atunci cand porneste il vede si pc
-incearca poate functioneaa si la tine
- alex1963
- Mesaje: 989
- Membru din: Mie Dec 14, 2016 6:49 am
- 9
- Localitate: Drobeta Tr.Severin
- Has thanked: 1473 ori
- Been thanked: 1140 ori
E bine sa aveti o copie de siguranta a memoriei interne ...inainte de a face modificari .pananic scrie:va rog ajutati-ma sa instalez un iGO primo in Navman F610, nu are slot de microsd, are doar memoria interna capacitate 3,7 gb.
atasez alaturat continutul aparatului.
Va multumesc!!
Intrati in "Progam Files".....aici aveti folderul "SmartST_CE"
Redenumiti acest folder "SmartST_CE" in "SmartST_CE original"
Copiati ce trimit eu in locul acelui folder .
Aveti Igo Primo +harti ro la zi.
Daca functioneaza ....puteti sterge folderul "Navman" si folderul "SmartSt_CE original"......pentru a castiga spatiu pe disc .
Restul hartilor gasiti aici pe forum
Ultima oară modificat Lun Mai 18, 2026 7:38 am de către alex1963, modificat de 3 ori în total.
-
pananic
- Mesaje: 38
- Membru din: Joi Dec 15, 2016 8:57 pm
- 9
- Localitate: TG.MURES
- Has thanked: 6 ori
- Been thanked: 2 ori
- Contact:
am urmat pasii indicati de catre dvs., dar la repornire dechide imaginea cu Navman si ulterior trece direct cu imaginea de comunicatie dintre pc si aparat care are un X rosu in centru
- rcv64
- Moderator
- Mesaje: 4447
- Membru din: Mie Dec 14, 2016 9:24 am
- 9
- Localitate: La mare
- Has thanked: 905 ori
- Been thanked: 4044 ori
pananic scrie:am urmat pasii indicati de catre dvs., dar la repornire dechide imaginea cu Navman si ulterior trece direct cu imaginea de comunicatie dintre pc si aparat care are un X rosu in centru
Se mai conecteaza la pc, poti vedea continutul memoriei interne?
Nu-mi mai trimite-ti mesaje pe email, raspund rar la ele, rezolvam toate problemele aici pe forum.
- alex1963
- Mesaje: 989
- Membru din: Mie Dec 14, 2016 6:49 am
- 9
- Localitate: Drobeta Tr.Severin
- Has thanked: 1473 ori
- Been thanked: 1140 ori
O alta metoda aveti aici :
-copiati Primo si Minishell in flash.
-inlocuiti folderul SmartST_CE cu cel din arhiva.
Aveti o noua interfata +igo primo.
http://www.fileshare.ro/e3172547161
-copiati Primo si Minishell in flash.
-inlocuiti folderul SmartST_CE cu cel din arhiva.
Aveti o noua interfata +igo primo.
http://www.fileshare.ro/e3172547161
- rcv64
- Moderator
- Mesaje: 4447
- Membru din: Mie Dec 14, 2016 9:24 am
- 9
- Localitate: La mare
- Has thanked: 905 ori
- Been thanked: 4044 ori
alex1963 scrie:Sal.
Problema ere la ce am trimis ...
In arhiva am lasat denumirea exe ...de Primo ...in loc de SmartST_CE.
Refacut link postul 4.
Acum este ok
http://www.fileshare.ro/e3172547155
Alex la ce-ti dau pe PM tot acolo imi raspunzi. Asa este mai bine. Si apropo, toti mai gresim, este omenesc.
Nu-mi mai trimite-ti mesaje pe email, raspund rar la ele, rezolvam toate problemele aici pe forum.
-
ctinstaicu
- Mesaje: 1
- Membru din: Lun Noi 11, 2024 7:50 am
- 1
- Has thanked: 1 data
va rog sa repostati linkul ptr dwl
-
regular_user
- Mesaje: 92
- Membru din: Joi Feb 08, 2018 6:04 am
- 8
- Has thanked: 96 ori
- Been thanked: 162 ori
@rcv64 daca mai poti refa link-ul pentru unlock-ul lui Navman F610.
Multumesc !
LE.Daca il are si altcineva este rugat sa-l puna la download.
Multumesc !
LE.Daca il are si altcineva este rugat sa-l puna la download.
- alex1963
- Mesaje: 989
- Membru din: Mie Dec 14, 2016 6:49 am
- 9
- Localitate: Drobeta Tr.Severin
- Has thanked: 1473 ori
- Been thanked: 1140 ori
Sal.
E bine sa aveti o copie de siguranta a memoriei interne ...inainte de a face modificari .
Intrati in "Progam Files"...."Navman"....aici aveti folderul "SmartST_CE"
Redenumiti acest folder "SmartST_CE" in "SmartST_CE original"
Copiati ce trimit eu in locul acelui folder .
Aveti Igo Primo +harti ro la zi.
Ps.
Daca functioneaza ....puteti sterge folderul "Navman" si folderul "SmartSt_CE original"......pentru a castiga spatiu pe disc .
Restul hartilor ...le gasiti aici pe forum
E bine sa aveti o copie de siguranta a memoriei interne ...inainte de a face modificari .
Intrati in "Progam Files"...."Navman"....aici aveti folderul "SmartST_CE"
Redenumiti acest folder "SmartST_CE" in "SmartST_CE original"
Copiati ce trimit eu in locul acelui folder .
Aveti Igo Primo +harti ro la zi.
Ps.
Daca functioneaza ....puteti sterge folderul "Navman" si folderul "SmartSt_CE original"......pentru a castiga spatiu pe disc .
Restul hartilor ...le gasiti aici pe forum
-
regular_user
- Mesaje: 92
- Membru din: Joi Feb 08, 2018 6:04 am
- 8
- Has thanked: 96 ori
- Been thanked: 162 ori
@alex1963 l-am "găsit" deja postat sub numele @lostboy... mulțumesc oricum ! 

