DILEMA

AdrianMONDIALU
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mar 06, 2020 4:14 pm
4

#1

Vin Mar 06, 2020 4:49 pm

buna seara baieti, cu o problema si eu pe aici .Am un gps navon n 675 gps care merge foarte bine doar ca nu stiu cum sa ii actualizez hartile .sa va spun cum sta treaba . gps ul are un card de memorie pe carea avea harti bune tot frumos ,eu am intrat pe acel card si am sters tot ,crezand ca daca sterg tot si dau copy paste la alte harti rezolv problema ,ehh ... am sters tot am pus alte harti am bagat cardul de memorie in gps si totul s a schimbat , softul gps ului a revenit cel din fabrica,eu ce am sters eu erau o versiune putin mai noua si regret ca am facut o ca orice fisiere pun pe card gps ul nu reactioneaza in niciun fel. Dacaca conectez gps la calculator prin usb nu se intampla nimic ... ciudata situatie nu pot sa intru in gps in nici un mod si dupa calculele mele daca pastram fisierele pe card nu umblam, copiam acolo unde trebuie hartile noi si bagam cardul inapoi totul era bine dar daca am sters tot , tot s a pierdut acum n am ce sa fac cum sa intru in gps si nu stiu cum sa pun pe card un soft sau harti ca sa le recunoasca gps ca si pana acum .......... un ajutor va rog
Avatar utilizator
mgmm
Mesaje: 1004
Membru din: Mar Dec 27, 2016 8:49 am
7
Localitate: braila
Has thanked: 316 ori
Been thanked: 1813 ori

#2

Vin Mar 06, 2020 4:55 pm

Incearca un reset.In primul rand daca poti trebuie sa stim ce ai pe card si ce ai pe aparat.(un printscreen)Nu putem ghici ce-ti lipseste!
Ultima oară modificat Vin Mar 06, 2020 4:57 pm de către mgmm, modificat 1 dată în total.
Kituri aici:
PrimoTruck Android viewtopic.php?f=86&t=3390
WINCe Truck viewtopic.php?f=18&t=4730
Nextgen Truck viewtopic.php?f=19&t=5853
georgianbr
Mesaje: 106
Membru din: Mar Mar 03, 2020 7:10 am
4
Has thanked: 23 ori
Been thanked: 72 ori

#3

Vin Mar 06, 2020 4:57 pm

Probabil tu aveai softul instalat pe card si acum daca ai copiat doar hartile pe acel card e logic ca nu iti mai merge..
Scrie răspuns

Înapoi la “Navon”