Deblocare Garmin DriveSmart 61

johntabla
Mesaje: 1
Membru din: Mar Noi 10, 2020 6:27 am
3

#31

Mar Noi 10, 2020 12:39 pm

Salut,

Cum deblochez si eu un Garmin DriveSmart 61LMT-S ?
Mai este valabil acel tutorial?
Am incercat cu hartile gratis dar nu vede bucurestiul...
Multumesc!
Cretul
Mesaje: 53
Membru din: Mie Dec 14, 2016 9:54 pm
7
Has thanked: 10 ori
Been thanked: 4 ori

#32

Dum Apr 10, 2022 3:58 pm

Buna,
Dupa multiple incercari reusite am dat peste un Drivesmart 51 LMT-S la care nu pot intra in modul preboot. Am incercat cu degetul in coltul stanga sus, cu degetul pe litera G de la Garmin de mai multe ori si nu vrea sa intre. Mentionez ca e primul 'exemplar' de Garmin care intra in mod USB de transfer dupa ce boot-eaza complet si apoi apare un contor cu numaratoare inversa care ma avertizeaza ca, dupa ce se scurge timpul (in cazul meu 16 secunde), dispozitivul va intra in modul USB de transfer. Nu stiu daca asta are vreo legatura cu problema mea dar am crezut ca e bine s-o mentionez.
Daca cineva ma poate ajuta il rog sa posteze.
Multumesc anticipat
Cretul
Mesaje: 53
Membru din: Mie Dec 14, 2016 9:54 pm
7
Has thanked: 10 ori
Been thanked: 4 ori

#33

Sâm Apr 16, 2022 8:16 am

Cretul scrie:
Dum Apr 10, 2022 3:58 pm
Buna,
Dupa multiple incercari reusite am dat peste un Drivesmart 51 LMT-S la care nu pot intra in modul preboot. Am incercat cu degetul in coltul stanga sus, cu degetul pe litera G de la Garmin de mai multe ori si nu vrea sa intre. Mentionez ca e primul 'exemplar' de Garmin care intra in mod USB de transfer dupa ce boot-eaza complet si apoi apare un contor cu numaratoare inversa care ma avertizeaza ca, dupa ce se scurge timpul (in cazul meu 16 secunde), dispozitivul va intra in modul USB de transfer. Nu stiu daca asta are vreo legatura cu problema mea dar am crezut ca e bine s-o mentionez.
Daca cineva ma poate ajuta il rog sa posteze.
Multumesc anticipat
Nu ma poate ajuta nimeni cu problema mentionata?
Multumesc
Avatar utilizator
Pi
Mesaje: 223
Membru din: Mie Ian 04, 2017 6:22 am
7
Has thanked: 129 ori
Been thanked: 123 ori

#34

Dum Apr 17, 2022 3:47 am

Salut, citește
Hidden Content
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Cretul
Mesaje: 53
Membru din: Mie Dec 14, 2016 9:54 pm
7
Has thanked: 10 ori
Been thanked: 4 ori

#35

Vin Mai 20, 2022 8:28 am

Pi scrie:
Dum Apr 17, 2022 3:47 am
Salut, citește
Hidden Content
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Cunosc bine aceasta procedura de intrare in preboot mode. Asa cum am descris mai sus dupa ce conectez aparatul la laptop el isi face secventa de boot ignorand degetul meu pe ecran pana ajunge la interfata cu meniul si apoi ma intreaba daca vreau sa ma conectez la PC dandu-mi pentru asta un buton de acceptare si un contor de 16 secunde. Asadar acest tip de conectare la calculator este atipic si in aceasta situatie nu poate fi folosita procedura de preboot cunoscuta. De asta am apelat la voi pentru ca la mine e prima oara cand vad asa ceva si mi-au trecut ceva aparate prin mana pana acum.
Merci
Toate bune
Scrie răspuns

Înapoi la “Utilitare deblocare soft si harti Garmin”