Tomtom GO Essential 4PN50 nu intra in recovery

slayer2k
Mesaje: 45
Membru din: Dum Feb 19, 2017 8:42 pm
7
Has thanked: 13 ori
Been thanked: 17 ori

#1

Lun Noi 14, 2022 5:09 pm

Buna seara,

mentionez de la inceput ca sunt middle, spre expert in ale GPS-urilor, dar ma lovesc de o problema <<mai delicata>>.

am un Tomtom GO Essential 4PN50 (generatie NAV5), cu Wifi, am pus un card de 16GB (formatat in prealabil in aparat si am selectat ca si hartile sa fie stocate pe card) si i-am dat update prin wifi cu cont de tomtom in el. Mentionez ca inainte sa pun cardul am observat ca avea memoria interna cam plina (din meniu si info). Si-a facut update de soft probabil si s-a blocat la update harti la 44%. Apoi dupa restart intra in loop si arata sa il conectez la PC prin TomTom myConnect, incearca sa isi dea restore din myconnect si apoi reintra in acelasi loop.

Am incercat sa dau hard reset, intra in loop cand il conectez la PC....

Mentionz ca am incercat sa ii scot bateria si sa reiau pasii, am incarcat aparatul full cca 2h si nu isi da restore din my connect, si e intr-un loop infinit la start cand e conectat la PC.

Nu exista ceva utiliatar prin care sa ii sterg complet memoria interna - gen clear cache la aparatele mai vechi - (prespun ca e plina si nu poate copia softul de recovery in aparat).

Orice sfat e binevenit, va multumesc.
Scrie răspuns

Înapoi la “TomTom”