Cum pun doar cateva harti pe un WINCE?

Avatar utilizator
interlopul
Mesaje: 19
Membru din: Joi Aug 02, 2018 7:34 pm
5
Has thanked: 11 ori
Been thanked: 1 data

#1

Vin Ian 31, 2020 6:20 pm

Buna! Cum scrie in titlu, am nevoie doar de cateva harti pentru un igo primo truck wince deoarece dispun de un card de 4gb. Am descarcat cel mai nou HERE adica 2019 q2. Ce trebuie sa copiez din content pentru ca aici sunt foarte mult fisiere gen building, extended poi, map etc.. ? Mii de multumiri!
eupacala
Mesaje: 14
Membru din: Mie Dec 14, 2016 4:10 pm
7
Has thanked: 15 ori
Been thanked: 11 ori

#2

Vin Ian 31, 2020 6:54 pm

Buna seara.In folderul Igo copiat pe gps aveti niste subfoldere denumite map,poi,speedcam,building aflate in folderul "content".La fel,in Here 2019 q2 descarcat de dvs. ar trebui sa aveti niste foldere denumite la fel,de unde copiati fisierele cu denumirea tarilor de care sunteti interesat in folderul cu acelasi nume din gps.Practic,fisierele cu terminatia:fbl,fda,fpa,ftr,hnr,fsp le copiati in folderul "map" pe care il gasiti in folderul "content" din gps,fisierele:poi,poi truck,poi extended in folderul "poi" din acelasi fisier "content", iar fisierele spc in folderul "speedcam" din...ati ghicit,"content".Repet,doar acele fisiere care contin numele tarilor dorite de dvs.In functie de performantele aparatului dvs.,daca doriti cladiri reprezentate pe harta copiati fisierele 3dl_3dc in content/building,iar pentru relief copiati un fisier "dem" in folderul cu acelasi nume din "content".Cu speranta ca am fost cat de cat explicit si cu rugamintea ca cei in masura sa corecteze eventualele greseli.De altfel,cu un pic de rabdare gasiti in forum explicatii si detalii oferite de utilizatori mult mai experimentati.Succes.
eupacala
Mesaje: 14
Membru din: Mie Dec 14, 2016 4:10 pm
7
Has thanked: 15 ori
Been thanked: 11 ori

#3

Vin Ian 31, 2020 7:05 pm

De altfel,niste explicatii complete gasiti aici:
viewtopic.php?f=47&t=26
Avatar utilizator
interlopul
Mesaje: 19
Membru din: Joi Aug 02, 2018 7:34 pm
5
Has thanked: 11 ori
Been thanked: 1 data

#4

Vin Ian 31, 2020 7:12 pm

multumesc mult, am inteles!
Scrie răspuns

Înapoi la “iGO Truck ( Camion)”