Igo primo îmi pune restricție de tonaj acolo unde nu exista restricție de tonaj
-
- Mesaje: 4
- Membru din: Mar Noi 28, 2017 10:08 pm
- 6
- Has thanked: 5 ori
Am un serioux UPQ550T2 cu Igo Primo Truck si cu hărțile din 2019 q2. Ideea este ca îmi pune restricție de tonaj unde chiar nu am restricție de tonaj si ma ocolește, si nu înțeleg de ce. Am lungimea setata pe 16m, înălțimea pe 4m lățimea pe 2,5 m tonaj maxim 40t si greutatea curenta 35t. Ma dat de belea. Ma puteti ajuta va rog. Multumesc
- mgmm
- Mesaje: 1004
- Membru din: Mar Dec 27, 2016 8:49 am
- 7
- Localitate: braila
- Has thanked: 316 ori
- Been thanked: 1813 ori
Din cauza hartilor,cateodata mai da interzis unde nu este s-au nu vede restrictia!!Nici un gps nu este perfect!Sa vezi Garminul pe care l-am avut ce restrictie de greutate imi dadea pe un drum si pe acolo duduiau camioanele!!Asta e!!
Ca si referinta am un TomTom 6200 care se comporta foarte bine,cam 99% e corect!
Ca si referinta am un TomTom 6200 care se comporta foarte bine,cam 99% e corect!
Kituri aici:
PrimoTruck Android viewtopic.php?f=86&t=3390
WINCe Truck viewtopic.php?f=18&t=4730
Nextgen Truck viewtopic.php?f=19&t=5853
PrimoTruck Android viewtopic.php?f=86&t=3390
WINCe Truck viewtopic.php?f=18&t=4730
Nextgen Truck viewtopic.php?f=19&t=5853
-
- Mesaje: 4
- Membru din: Mar Noi 28, 2017 10:08 pm
- 6
- Has thanked: 5 ori
ai dreptate acum unde imi da restrictie pe gps intru si caut zona pe google harti si verific de tonaj si de poduri
- mgmm
- Mesaje: 1004
- Membru din: Mar Dec 27, 2016 8:49 am
- 7
- Localitate: braila
- Has thanked: 316 ori
- Been thanked: 1813 ori
TOMTOM
Pe soseaua Cotroceni,in dreapta ar fi ceva restrictie...catre stanga unde ai destinatia nu pare!
Pe soseaua Cotroceni,in dreapta ar fi ceva restrictie...catre stanga unde ai destinatia nu pare!
Kituri aici:
PrimoTruck Android viewtopic.php?f=86&t=3390
WINCe Truck viewtopic.php?f=18&t=4730
Nextgen Truck viewtopic.php?f=19&t=5853
PrimoTruck Android viewtopic.php?f=86&t=3390
WINCe Truck viewtopic.php?f=18&t=4730
Nextgen Truck viewtopic.php?f=19&t=5853
-
- Mesaje: 4
- Membru din: Mar Noi 28, 2017 10:08 pm
- 6
- Has thanked: 5 ori
da... e ciudat ca iti redirectioneaza traseul si trebuie sa pui multe puncte intermediare ca sa treci pe unde trebuie...