Mio Pilot 15 LM

emilianmirea11
Mesaje: 4
Membru din: Dum Sep 29, 2019 11:40 am
4
Been thanked: 1 data

#1

Mar Iul 21, 2020 11:21 pm

Am cumparat un Mio Pilot 15 LM si cred ca am reusit sa il brickuiesc in cautarea de a pune pe el IGO PRIMO.
1. L-am tratat ca si pe o memorie flash am sters toata memoria interna , am adaugat card am tot sters si adaugat fisiere luate dintr-un threat anterior.
2. Tot ce pot sa vad si imi apare acum pe ecran est-e sigla MIO.
3. Sunt un noob total si un antitalent la asa ceva, daca ma ajuta cineva sa pun IGO PRIMO pe el va rog cu lux de amanunte ca citesc de multe ori si tot ce vad e chineza, gen am cauta 10 minute dupa FW, sa imi dau seama ca este firmware.
4. Mai am 2 zile si plec la munca si asta e singurul meu GPS.
5. Am salvat tot continutul din memoria interna GPS, daca va ajuta cu ceva.
Ajutor va rog.l
Daniel Cristea
Mesaje: 370
Membru din: Vin Apr 20, 2018 8:03 am
5
Has thanked: 16 ori
Been thanked: 436 ori

#2

Mie Iul 22, 2020 4:32 pm

Salut ! Ia de aici :
Hidden Content
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Descarci si dezarhivezi - vei avea 2 FW uri ! Unul din ele sigur iti va merge ! Il pui pe un card il introduci in aparatul GPS obligatoriu Alimentat ! Dai reset spate si astepti . Done
De aici :
Hidden Content
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Dezarhivezi - ai un program Primo pt aparat ! Hartile (map si poi) le descarci de aici de pe site si le pui in folderul content . In folderul map trebuie sa ai fisierele urmatoare fbl, fda, fpa si ftr iar in folderul poi trebuie sa ai poi, truck poi eventual si extended poi ! Succes
Ultima oară modificat Mie Iul 22, 2020 8:46 pm de către Daniel Cristea, modificat 1 dată în total.
Cornelyu
Mesaje: 45
Membru din: Dum Iun 23, 2019 4:10 pm
4
Has thanked: 24 ori
Been thanked: 4 ori

#3

Mie Iul 22, 2020 6:49 pm

Buna! Am un prieten care are un gps Mio P340 si nu mai functioneaza. Se deschide, apoi, pentru a pune o adresa, se deschide la o pozitionare pe harta in Paris, desi nu sunt in Paris,si nu-si mai gaseste locatia actuala, iar hartile sunt din 2011. Intreb speciallisti daca se mai poate face ceva cu el? Probabil trebuie sters si apoi instalat totul din nou, inclusiv in memoria interna, dar am nevoie de un soft nou pentru el, impreuna cu IGO,nu stiu??! Am apasat si butonul de reset,dar degeaba.Mentionez ca are si card. Daca aveti vreo idee, ce s-ar putea face cu el, m-ar putea ajuta cineva? Va multumesc!
Daniel Cristea
Mesaje: 370
Membru din: Vin Apr 20, 2018 8:03 am
5
Has thanked: 16 ori
Been thanked: 436 ori

#4

Mie Iul 22, 2020 6:53 pm

Pai iesi cu el afara ... Ultima lui locatie stiuta de aparat pesemne este Paris... Pt versiunea de igo 2006 de pe el nu mai exista harti compatibile de prin 2011 daca nu ma insel... se inlocuieste cu un Igo din seriile noi ...
emilianmirea11
Mesaje: 4
Membru din: Dum Sep 29, 2019 11:40 am
4
Been thanked: 1 data

#5

Joi Iul 23, 2020 12:10 pm

Daniel Cristea scrie:
Mie Iul 22, 2020 4:32 pm
Salut ! Ia de aici :
Hidden Content
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Descarci si dezarhivezi - vei avea 2 FW uri ! Unul din ele sigur iti va merge ! Il pui pe un card il introduci in aparatul GPS obligatoriu Alimentat ! Dai reset spate si astepti . Done
De aici :
Hidden Content
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Dezarhivezi - ai un program Primo pt aparat ! Hartile (map si poi) le descarci de aici de pe site si le pui in folderul content . In folderul map trebuie sa ai fisierele urmatoare fbl, fda, fpa si ftr iar in folderul poi trebuie sa ai poi, truck poi eventual si extended poi ! Succes
Done . Multumesc. Topic inchis pentru mine.
Scrie răspuns

Înapoi la “Mio”