skin NextGen WinCE

mihai_mm
Has thanked: 9 ori
Been thanked: 34 ori

Sâm Iul 20, 2019 7:30 am

Un link valabil va rog cu skinul de la postul #13. Multumesc!
irinuca
Moderator
Has thanked: 2003 ori
Been thanked: 1000 ori

Moderare

Sâm Iul 20, 2019 9:29 am

Skin & Map Changer v10. karelia 1fichier
Se bazeaza pe ideea lui vicewandel de a scana folderele map si skin.
Imbunatatirea consta ca scaneaza dupa un fisier de tip .txt si nu dupa fisiere de tip .zip
Limba script se poate schimba, doar pentru EN si RO exista traduceri.
Pentru celelalte trebuiesc traduse in utility\settings.ini.

MapChanger permite selectare folder content.
Daca nu exista un folder de tip map ( toate sunt de tip map_xxx ) va redenumi unul din folderele map_xxx in map.
Apoi scaneaza dupa toate folderele map_xxx dupa fisier de tip the_map_xxx.txt si creeaza optiunile.
Daca unul din foldere contine un fisier de tip the_map_yyy.txt care difera de numele folderului, va redenumi folderul corespunzator cu numele fisierului the_map_yyy.txt .
Astfel, daca avem un folder map_1 iar acesta contine un fisier the_map_2.txt va redenumi folderul map_1 => map_2.
Doua foldere map_xxx nu pot contine fisiere the_map_yyy.txt cu acelasi nume.
Idem cu poi si building.
Structura din folderul content este cea de la iGO8 ( fiserele !map_xx sunt de la iGO8 / primo ), dar poate fi modificata in orice configuratie.
Daca vrem sa eliminam o optiune map doar stergem folderele map, poi, building corespunzatoare.
Daca vrem sa adaugam o optiune map adaugam folder map_NewMap ( ce contine fisier the_map_NewMap.txt ), poi_NewMap, building_NewMap .

SkinChanger
Daca nu exista un folder de tip ux ( toate sunt de tip ux_xxx ) va redenumi unul din folderele ux_xxx in ux.
Apoi scaneaza dupa toate folderele ux_xxx dupa fisier de tip the_skin_xxx.txt si creeaza optiunile.
Daca unul din foldere contine un fisier de tip the_skin_yyy.txt care difera de numele folderului, va redenumi folderul corespunzator cu numele fisierului the_skin_yyy.txt .
Astfel, daca avem un folder ux_1 iar acesta contine un fisier the_skin_2.txt va redenumi folderul ux_1 => ux_2 ( si save ) .
Doua foldere ux_xxx nu pot contine fisiere the_skin_yyy.txt cu acelasi nume.
Idem cu save.
Daca vrem sa eliminam o optiune skin doar stergem folderele skin si save corespunzatoare.
Daca vrem sa adaugam o optiune skin adaugam folder ux_NewSkin ( ce contine fisier the_skin_NewSkin.txt ) si save_NewSkin .
Scrie răspuns

Înapoi la “iGO NextGen”