iGO R3 HERE [Navteq] 2021.Q2 EUROPE
Fisierele fds sunt facute de producatorul de harti pt sistemele de navigatie Audi BMW si Mercedes . Nu sunt pt telefoanele , tabletele si GPS-urile noastre. Citeste aici viewtopic.php?p=2190#p2190
-
- Mesaje: 11
- Membru din: Lun Dec 24, 2018 9:22 am
- 5
- Has thanked: 71 ori
- Been thanked: 2 ori
multumesc
Fisierele hnr se pun in map dar nu sunt esentiale . Eu nu le-am pus niciodata . Daca este iGO Primo lasa licentele asa cum sunt si nu mai adauga nimic . Licenta acestor harti este necesara NUMAI pe unele versiuni Nextgen !
Buna dimineata
fiserele ,spc pentru speedcam se pun in acelasi director unde se gaseste fisierul speedcam.txt
Unele voci spun ca nu merg sa fie in acest director si fisiere .txt.si cele .spc in acelasi timp
Salut, tocmai am instalat aceasta noua versiune de harti si pe langa imbunatatiri constat multe lucruri proaste.
La o prima impresie dupa un studiu de 10 min al traseelor:
-intrarea pe centura Bucurestiului dinspre centrul orasului Bragadiru este gresita, s-a blocat accesul acolo si trebuie intors la un giratoriu la 1 sau 2 km inainte, aceasta modificare este facuta de cel putin 1 an de zile;
-un traseu din Munchen catre Freiburg im Breisgau duce mai nou pe la Lindau, care este mai scurt dar drumul este prin statiuni, se circula foarte greu;
-alt traseu dinspre Innsbruck AT catre Roma, duce pe la Merano prin munti blocati pe timp de iarna, apoi ocoleste pe la Venetia, in loc sa coboare pe la Verona;
-un tranzit prin Budapesta de la vest spre est duce prin centrul orasului, in loc sa urmeze M0 catre M31 si cate multe or mai fi...
Gresesc eu anumite setari cumva? folosesc GPS-ul pe comunitate dar in ritmul asta mai bine revenim la vechile harti cumparate din benzinarii decat sa mergem prin livezi dupa hartile astea.
precizez ca traseul este setat pe rapid, autoturism si pe fara taxe.
La o prima impresie dupa un studiu de 10 min al traseelor:
-intrarea pe centura Bucurestiului dinspre centrul orasului Bragadiru este gresita, s-a blocat accesul acolo si trebuie intors la un giratoriu la 1 sau 2 km inainte, aceasta modificare este facuta de cel putin 1 an de zile;
-un traseu din Munchen catre Freiburg im Breisgau duce mai nou pe la Lindau, care este mai scurt dar drumul este prin statiuni, se circula foarte greu;
-alt traseu dinspre Innsbruck AT catre Roma, duce pe la Merano prin munti blocati pe timp de iarna, apoi ocoleste pe la Venetia, in loc sa coboare pe la Verona;
-un tranzit prin Budapesta de la vest spre est duce prin centrul orasului, in loc sa urmeze M0 catre M31 si cate multe or mai fi...
Gresesc eu anumite setari cumva? folosesc GPS-ul pe comunitate dar in ritmul asta mai bine revenim la vechile harti cumparate din benzinarii decat sa mergem prin livezi dupa hartile astea.
precizez ca traseul este setat pe rapid, autoturism si pe fara taxe.
- danythedog78
- Mesaje: 752
- Membru din: Dum Dec 18, 2016 10:24 am
- 7
- Has thanked: 475 ori
- Been thanked: 1008 ori
Nu cred ca hartile sunt 100% de vina si setarile igo trebuie facute corect.Eu zic mai bine sa cumperi hartile (dai un ban dar stai in fata) oricum tot asa o sa ruteze(parerea mea)
Incearca sa bifezi optiunea drum cu taxa,altfel gps-ul incearca sa gaseasca traseul pe drumuri fara plata de aceea ruteaza asa
Incearca sa bifezi optiunea drum cu taxa,altfel gps-ul incearca sa gaseasca traseul pe drumuri fara plata de aceea ruteaza asa
- daniel-gabriel
- Mesaje: 365
- Membru din: Sâm Noi 11, 2017 8:17 pm
- 6
- Has thanked: 967 ori
- Been thanked: 556 ori
Corect,Hărțile sunt ok dar un giratoriu,un sens unic modificat sau o stradă nouă apar pe hartă 1-2 ani max. dezavantajul că nu sunt cumpărate chiar la TomTom, Traffic gratuit pe viață prin SIM și are lipsuri.
Colegu așa ocoliri nu am auzit până acum dinspre Innsbruck AT catre Roma, și dacă dai fără plată te ducea pe SS12 deși este interzis pe porțiuni 7,5T nu te duce pe la Merano.
Colegu așa ocoliri nu am auzit până acum dinspre Innsbruck AT catre Roma, și dacă dai fără plată te ducea pe SS12 deși este interzis pe porțiuni 7,5T nu te duce pe la Merano.