iGO R3 HERE [Navteq] 2020.Q4 EUROPE
- mgmm
- Mesaje: 1004
- Membru din: Mar Dec 27, 2016 8:49 am
- 7
- Localitate: braila
- Has thanked: 316 ori
- Been thanked: 1813 ori
Coordonatele tale de la Valencia mi le da chiar in apa...am testat pe Nextgen si pe maps!!
https://www.google.com/maps/place/39%C2 ... :0x0?hl=ro
Pune alt kit de Igo sau verifica hartile,chiar sterge-le si copiile iar!E posibil in hartile tale sa fie ceva compromis!
https://www.google.com/maps/place/39%C2 ... :0x0?hl=ro
Pune alt kit de Igo sau verifica hartile,chiar sterge-le si copiile iar!E posibil in hartile tale sa fie ceva compromis!
Kituri aici:
PrimoTruck Android viewtopic.php?f=86&t=3390
WINCe Truck viewtopic.php?f=18&t=4730
Nextgen Truck viewtopic.php?f=19&t=5853
PrimoTruck Android viewtopic.php?f=86&t=3390
WINCe Truck viewtopic.php?f=18&t=4730
Nextgen Truck viewtopic.php?f=19&t=5853
-
- Mesaje: 314
- Membru din: Dum Iul 16, 2017 1:23 pm
- 6
- Has thanked: 173 ori
- Been thanked: 146 ori
Pai tocmai asta este ideea...acolo este portul din Valencia și cine vrea sa ajungă acolo, dacă da un punct pe hartă ( coordonatele sunt chiar din port, de pe malul apei ) nu poate ajunge fiindcă hărțile te duc pe o insula in apă și abia apoi se presupune că te duce la destinație...
Eu incerc sa fiu cat mai explicit, dar nu știu de ce pare că nu înțelege nimeni...
E o problemă la hărți...
Așa cum era linia dreapta de la Zaragoza la Lérida prin 2018 sau o alta linie dreapta prin Londra etc discutam aici pe forum despre acest lucru până cineva a venit cu soluția eliminării fișierului fpa și problema a dispărut...
Dar și atunci erau foarte mulți sceptici care spuneau că este dispozitivul de vină sau că e android sau win ce când mai apoi s a dovedit că hărțile erau ,,vinovate,, datorită acelui fpa...
Ieri am descoperit un kit pentru win ce care ,, interpretează,, bine hărțile și respectă butonul de activare sau dezactivare a taxelor ( 9.6.5.245577 care este mai vechi), dar pentru android încă nu a funcționat nimic...
Citiți cu atenție posturile anterioare, fiindcă am explicat foarte amănunțit problema, am postat poze atât cu coordonate din apă, cât și cu coordonate din port...
Iar dacă totuși este cineva care ,, demonstrează,, că ce zic eu este rău și problema este doar la mine, va rog frumos ajutați mă și pe mine sa o rezolv ca sa nu fiu eu singurul care sunt Gică contra...
Eu incerc sa fiu cat mai explicit, dar nu știu de ce pare că nu înțelege nimeni...
E o problemă la hărți...
Așa cum era linia dreapta de la Zaragoza la Lérida prin 2018 sau o alta linie dreapta prin Londra etc discutam aici pe forum despre acest lucru până cineva a venit cu soluția eliminării fișierului fpa și problema a dispărut...
Dar și atunci erau foarte mulți sceptici care spuneau că este dispozitivul de vină sau că e android sau win ce când mai apoi s a dovedit că hărțile erau ,,vinovate,, datorită acelui fpa...
Ieri am descoperit un kit pentru win ce care ,, interpretează,, bine hărțile și respectă butonul de activare sau dezactivare a taxelor ( 9.6.5.245577 care este mai vechi), dar pentru android încă nu a funcționat nimic...
Citiți cu atenție posturile anterioare, fiindcă am explicat foarte amănunțit problema, am postat poze atât cu coordonate din apă, cât și cu coordonate din port...
Iar dacă totuși este cineva care ,, demonstrează,, că ce zic eu este rău și problema este doar la mine, va rog frumos ajutați mă și pe mine sa o rezolv ca sa nu fiu eu singurul care sunt Gică contra...
-
- Mesaje: 10
- Membru din: Sâm Feb 10, 2018 5:57 pm
- 6
- Has thanked: 3 ori
Sterge Spain FPA si sa rezolvat!
-
- Mesaje: 314
- Membru din: Dum Iul 16, 2017 1:23 pm
- 6
- Has thanked: 173 ori
- Been thanked: 146 ori
Ai citit posturile anterioare ?
Știu că sunt lungi, dar citile-le va rog...
NU AM FPA iN GPS !!!
Și ați introdus coordonatele indicate de către mine ? Cele ,,rele,, ?
GPS ul va duce bine la destinație ?
multumesc pentru sfat.am copiat pur si simplu hartile pe un card sd de 16 gb dar cand il introduc in navigatie nu se intampla nimic.daca il bag in calculator are fisierele pe el 7gb.nu stiu ce sa ii fac
- danythedog78
- Mesaje: 752
- Membru din: Dum Dec 18, 2016 10:24 am
- 7
- Has thanked: 475 ori
- Been thanked: 1009 ori
Ai citit ce ti-am spus la postul #30 ,hartile trebuie puse in programul igo.
Cine crezi ca citeste fisierele de harta ?
Ai in semnatura colegului @mgmm un kit de igo pentru win ce
Cine crezi ca citeste fisierele de harta ?
Ai in semnatura colegului @mgmm un kit de igo pentru win ce
-
- Mesaje: 10
- Membru din: Sâm Feb 10, 2018 5:57 pm
- 6
- Has thanked: 3 ori
mgmm scrie: ↑Mar Mar 23, 2021 7:48 pmCoordonatele tale de la Valencia mi le da chiar in apa...am testat pe Nextgen si pe maps!!
https://www.google.com/maps/place/39%C2 ... :0x0?hl=ro
Sterge "Spain FPA" si s-a rezolvat!
- mgmm
- Mesaje: 1004
- Membru din: Mar Dec 27, 2016 8:49 am
- 7
- Localitate: braila
- Has thanked: 316 ori
- Been thanked: 1813 ori
Am observat ca la hartile iGO R3 HERE [Navteq] 2020.Q4 EUROPE in momentul in care ii dau 2D si micsorez harta,sa se vada de sus la un moment dat se inchide subit,cu celelalte nu se intampla acest lucru!
Kituri aici:
PrimoTruck Android viewtopic.php?f=86&t=3390
WINCe Truck viewtopic.php?f=18&t=4730
Nextgen Truck viewtopic.php?f=19&t=5853
PrimoTruck Android viewtopic.php?f=86&t=3390
WINCe Truck viewtopic.php?f=18&t=4730
Nextgen Truck viewtopic.php?f=19&t=5853
-
- Mesaje: 31
- Membru din: Dum Iun 03, 2018 10:29 am
- 5
- Has thanked: 19 ori
- Been thanked: 4 ori
Salut baieti..eu lucrez pe spania...chiar din zona valencia...cand trebuie sa intrati in porturi sau mercadouri(mercavalencia...mercabarna...pprt valencia...bilbao etc)luati coordonatele de la intrarea in port sau mercados...de la bariera...daca nu te poate duce rau sau chiar calculeaza ruta pe ferry...asta e sfatul meu...respect ptr tot ce e pe grup...salutari
Ultima oară modificat Vin Mar 26, 2021 8:50 am de către Alius Ion, modificat 1 dată în total.