Cele mai exacte hărți

Închis
smiley
Mesaje: 53
Membru din: Dum Ian 29, 2017 9:08 am
7
Has thanked: 14 ori
Been thanked: 29 ori

#1

Lun Oct 17, 2022 5:47 pm

Buna seara , am și eu o întrebare, din experiența voastră care sunt cele mai exacte hărți ( mă refer la cele Navteq/Here) de ex 2021.q1 q2 q4 etc. Am avut astăzi mai multe experiențe neplăcute cu ultimele hărți Here q2.2022 care nu îmi vedeau mici bucăți de drum , menționez că în trecut alte variante vedeau fara probleme acele drumuri .
Mulțumesc(scuze pentru eventualele greșeli , sunt din cauza autocorectorului)
luciluci44
Mesaje: 31
Membru din: Dum Dec 25, 2016 8:01 am
7
Has thanked: 7 ori
Been thanked: 16 ori

#2

Lun Oct 17, 2022 6:01 pm

q4 sunt finale.celelalte au lipsuri
cypros
Mesaje: 1
Membru din: Vin Feb 10, 2017 10:11 pm
7
Been thanked: 1 data

#3

Sâm Oct 22, 2022 2:00 pm

Buna, eu cred ca niciodata nu e totu ok, din cate observ eu, mereu e cate o problema, aleatorie, pe harti noi gasesti erori care nu erau pe cele vechi, pe cele vechi gasesti erori care nu sunt pe astea noi, si tot asa, ceva de genu ca in cele noi rezolva ceva probleme din cele vechi dar apar erori noi, cred ca trebuie descarcate mereu cele noi si sa te descurci cu noile probleme aparute.... nu poti sta nici cu cele vechi mereu pt ca acolo ti se pare ca nu sunt erori, sunt dar probabil nu le-ai nimerit, si gasesti pe astea noi niste erori care nu erau pe cele vechi, dar sunt sigur ca si pe cele vechi daca faceai un anumit drum diferit de cel care il stii, poate gasesti erori care nu sunt pe astea noi.... eu personal prefer sa folosesc mereu cele mai noi
Închis

Înapoi la “Cos de gunoi”