Functia de cautare - deficitara

Caesar
Mesaje: 121
Membru din: Mar Ian 03, 2017 9:26 pm
7
Has thanked: 37 ori
Been thanked: 31 ori

#1

Lun Aug 07, 2017 6:05 pm

Salut
Nemultumirea | sugestia mea este legata de functia de cautare.
Sper sa fiu inteles
Dau un exemplu: cautare dupa "columbus" (atasat poze)
Acum, cand dau cautare imi sunt afisate 55 de rezultate (foto 1), dar 53 dintre ele (foto 2) fac parte din acelasi subiect -"RNS 510 Columbus pt Skoda Octavia 2 fl"
Din ce imi aduc aminte, pe vechiul forum, ar fi fost afisate doar 2 rezultate (foto 3). Doua subiecte diferite care contin cuvantul "columbus".
Cuvantul "columbus" a generat 4 pagini (3 dintre pagini, inutile).
In schimb cand dau cautare, de exemplu, dupa "garmin 55" (foto 4) este ignorata cautarea "deoarece contine cuvinte comune..."
iar dupa "nuvi 55" sunt afisate 155 de rezultate in 11 pagini, ceea ce ingreuneaza mult cautarea unui anumit subiect, multe rezultate facand parte din acelasi subiect

Multumesc.
Fişiere ataşate
Foto 5
Foto 5
Foto 4
Foto 4
Foto 3
Foto 3
Foto 2
Foto 2
Foto 1
Foto 1
Avatar utilizator
rcv64
Moderator
Mesaje: 4637
Membru din: Mie Dec 14, 2016 9:24 am
Answers: 1
7
Localitate: La mare
Has thanked: 928 ori
Been thanked: 4034 ori

Moderare

#2

Mar Aug 08, 2017 5:33 am

Caesar scrie:Salut
Nemultumirea | sugestia mea este legata de functia de cautare.
Sper sa fiu inteles
Dau un exemplu: cautare dupa "columbus" (atasat poze)
Acum, cand dau cautare imi sunt afisate 55 de rezultate (foto 1), dar 53 dintre ele (foto 2) fac parte din acelasi subiect -"RNS 510 Columbus pt Skoda Octavia 2 fl"
Din ce imi aduc aminte, pe vechiul forum, ar fi fost afisate doar 2 rezultate (foto 3). Doua subiecte diferite care contin cuvantul "columbus".
Cuvantul "columbus" a generat 4 pagini (3 dintre pagini, inutile).
In schimb cand dau cautare, de exemplu, dupa "garmin 55" (foto 4) este ignorata cautarea "deoarece contine cuvinte comune..."
iar dupa "nuvi 55" sunt afisate 155 de rezultate in 11 pagini, ceea ce ingreuneaza mult cautarea unui anumit subiect, multe rezultate facand parte din acelasi subiect

Multumesc.

Te rog colegul, ca toate observatiile tale se le adresezi pe PM unui admin (AndreiV).
Nu-mi mai trimite-ti mesaje pe email, raspund rar la ele, rezolvam toate problemele aici pe forum.
Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii”