Recomandare soft pentru Off road si overland OFFROAD

Avatar utilizator
SilQ
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Iul 15, 2017 12:04 pm
6
Has thanked: 2 ori
Been thanked: 1 data

#1

Dum Mar 06, 2022 6:25 pm

Salutare baieti. In primul rand vreau sa spun ca ma bucur enorm ca gpszone.ro inca exista de atatia ani si asta datorita adminilor, moderatorilor si a voastra celor care contribuiti cu continut de calitate si raspunsuri!

Prin 2014 m-am folosit mult de acest site cand instalam Igo 8.4.3 pe tot felul de device-uri...

Cuprins de nostalgie dar si de necesitate, mi-am cumandat iar GPS, mai exact un Mio Spirit 7500LM si un MIO Pilot 15 LM.

Unul din ele (poate ma ajutat sa ma decid intre ele), vreau sa il folosesc pe masina de offroad si overland si celalt gps, ocazional pe moto.

Eu am intrat azi aici sa vad cum pot instala iar Igo 8.**deoarece mi-a placut foarte mult insa inainte sa fac asta, as vrea sa va intreb daca cumva exista ceva mult mai bun pentru trasee offroad decat IGO sau chiar nu conteaza softul ci doar hartile ?

Astept parerile voastre si experienta voastra cu sisteme de navigatie pe teren accidentat, poteci, drumuri de taram etc....

Va salut,
Avatar utilizator
SilQ
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Iul 15, 2017 12:04 pm
6
Has thanked: 2 ori
Been thanked: 1 data

#2

Dum Mar 06, 2022 9:27 pm

Din pacate dupa multe ore de documentare, cand sa te apuci de treaba constati ca fisierele de download nu mai merg .... :(
Avatar utilizator
ady1979
Mesaje: 1023
Membru din: Dum Ian 15, 2017 12:29 pm
7
Has thanked: 564 ori
Been thanked: 740 ori

#3

Lun Mar 07, 2022 5:38 am

Salut
Eu pe offroad folosesc tel. cu igo primo ,
e mai comod si tine bateria suficient
il folosesc cand ma plimb cu bicicleta pe drumuri forestiere ,cand vreau sa ma intorc pun gps sa ma duca la primul drum care il vede pe harta asa vad incotro ma indrept.
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii libere din orice domeniu”