Problema sistem audio bose A6 C7.5 2018

fzd
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Feb 04, 2023 12:29 am
1
Has thanked: 3 ori
Been thanked: 1 data

#1

Sâm Feb 25, 2023 5:32 pm

Salut! Am si eu o problema cu sistemul audio bose la un a6 c7.5. De ceva timp se aude prost, sunetul e slab, distorsionat, insa fara sa fie vreo problema din boxe (pe tester nu am avut nicio eroare). Timp de 2 ani s a auzit impecabil, iar de vreo 2 luni se aude foarte prost. Am schimbat cele 3 boxe la reprezentata din plansa de bord crezand ca o sa rezolv problema, insa se aude la fel.
Am postat si intr-un alt thread tot aici pe forum cand mi-am bagat nasul sa fac de unul singur un update la fisierul acela de bose si am ramas fara sunet in masina de tot. Intre timp am fost la cineva cu VCP si mi-a facut o parametrizare, a revenit sunetul, dar se aude la fel de prost.

Va las si poze cu amplificatorul si versiunea software pe care o am, din ce stiu pare sa fie mib2 modelul de navigatie, cel cu 2 porturi usb:
Imagine
Imagine


In plus, si subwooferul pare ca nu functioneaza in parametrii ok, la orice nivel l as seta, pare ca vrea sa sara din portbagaj la cat de tare duduie, ceea ce nu era cazul inainte sa se deregleze total sistemul audio.

Ma puteti ajuta cu o sugestie? Are cineva vreo idee? Ma gandesc ca poate trebuie facut ceva din software.
Scrie răspuns

Înapoi la “Audi”