Program de camion asemanator waze....

Avatar utilizator
ciripian
Mesaje: 63
Membru din: Sâm Mar 04, 2017 6:53 am
7
Has thanked: 14 ori
Been thanked: 92 ori

#1

Sâm Ian 04, 2020 9:37 pm

RoadLords - Truck GPS Navigation Free (BETA)

Pentru cine vrea sa probeze

https://play.google.com/store/apps/deta ... ds.android


RoadLords este o aplicație de navigație socială gratuită destinată camioanelor, cu hărți offline pentru întreaga lume. Funcții sociale, rutarea cu multiple puncte de trecere și servicii de informații despre trafic de la peste 200 de milioane de utilizatori din întreaga lume. Bucurați-vă de o navigație personalizată special pentru autovehiculele de mari dimensiuni.

CREAT PENTRU CAMIOANE, AUTOTRENURI, TIRURI ȘI AUTOBUZE:

◦ Introduceți înălțimea/greutatea/lungimea/punțile și alte informații, configurați până la 3 profiluri de camion, obțineți profiluri personalizate de rutare pentru diferite vehicule și evitați drumurile care nu sunt potrivite pentru camionul și încărcătura dvs.
◦ Primiți informații specifice referitoare doar la camioane precum ADR, zonele de protecție a mediului, materialele periculoase (Hazmat) și alte restricții
◦ Informații despre trafic, patrule de poliție, limitele de viteză și avertismente legate de camerele de luat vederi pentru depășirea vitezei, asistența dinamică la schimbarea benzilor de deplasare și multe altele
◦ Utilizați punctele de trecere și stabiliți multiple locuri pentru încărcarea și descărcarea încărcăturii dvs.
◦ Alegeți cea mai bună rută pentru dvs. evitând drumurile cu taxă, excluzând anumite țări etc
◦ Cele mai apropiate parcări pentru camioane cu numărul de locuri disponibile afișate. Vizualizați caracteristicile specifice ale spațiilor de parcare precum electricitate, apă, AdBlue, pază etc.
◦ Îi puteți vedea pe șoferii din jurul dvs. sau puteți activa modul invizibil dacă doriți să fiți pe cont propriu
◦ Raportați, adăugați comentarii și alăturați-vă comunității noastre dedicate șoferilor de camioane

HĂRȚI ȘI TRAFIC:

◦ Date premium despre hărți offline pentru camioane din peste 200 de țări din întreaga lume
◦ Hărțile offline pentru camioane vă asigură costuri reduse pentru internet (pentru rutare este necesară conexiune la internet)
◦ Serviciul de informații despre trafic în timp real de la peste 200 de milioane de autovehicule din întreaga lume din peste 30 de regiuni incluzând Europa, Rusia, SUA, Canada, Brazilia, Argentina, Australia și multe altele
◦ Căutare adrese, companii, stații de alimentare cu combustibil și multe altele
◦ Actualizări în timp real ale hărților și puncte sociale de interes

COMUNITATE ȘI PERSONALIZARE:

◦ Adăugați și editați noi locuri sau le puteți seta ca preferate
◦ Raportați, adăugați comentarii și alăturați-vă comunității noastre de șoferi
◦ Conduceți cu noi, adunați puncte și fiți campionul șoselei

SIGURANȚA:

◦ Butonul dedicat de Ajutor va trimite un mesaj celorlalți șoferi atunci când aveți nevoie de asistență
◦ Apelați numărul de telefon de urgență direct din aplicație cu poziția dvs. reală indicată instantaneu pe ecranul dvs.

Acum nu mai este necesar să căutați o multitudine de aplicații. Cu sistemul de navigație GPS pentru camioane RoadLords, dispuneți de tot ce aveți nevoie atunci când vă aflați la drum într-o singură aplicație!
Fişiere ataşate
CANCEL.jpg
logo-vector-citroen.jpg
Avatar utilizator
secuiu
Moderator
Mesaje: 761
Membru din: Dum Feb 11, 2018 11:25 am
6
Has thanked: 228 ori
Been thanked: 1144 ori

Moderare

#2

Dum Ian 05, 2020 1:23 am

pacat ca are harti de la tomtom
Avatar utilizator
Kelu_1984
Mesaje: 68
Membru din: Mar Dec 13, 2016 11:13 pm
7
Has thanked: 36 ori
Been thanked: 11 ori

#3

Sâm Feb 01, 2020 10:45 pm

Salutare
Am descoperit aplicația de 2 zile, am folosit-o intens în Londra și pot spune ca se descurca excelent pe mod camion.
Mai trebuie aduse mici îmbunătățiri : semne rutiere, camere cu viteza medie și poate rapoarte despre limitele de camion.
Eu cred ca o sa fie o aplicație de top pentru camioane.
calin toma
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 05, 2018 7:52 pm
6
Has thanked: 2 ori
Been thanked: 6 ori

#4

Mie Feb 05, 2020 9:24 am

salut ,eu merg pe comunitate cu transportor de masini si merg cu inaltime de peste 4 metri.Am testat toate programele de pe g.play (sygyc truck,Roadlors etc si nu sunt bune.ex bagati aceste coordonate si pe gps arata ca e pod de 4.20 si in realitate e 4.10. N48.88939 E2.08485
AM NAVIGAT cu ambele programe aproape 3 saptamini prin Italia Germania etc si numai aiurea te baga,Nu mai spuneti ca sunt bune daca nu stiti sa l folositi.Am o gramada de ex.ca va va dau si sa va demonstrez ca sunt total aiurea.
Avatar utilizator
daniel-gabriel
Mesaje: 364
Membru din: Sâm Noi 11, 2017 8:17 pm
6
Has thanked: 966 ori
Been thanked: 555 ori

#5

Joi Feb 06, 2020 5:56 am

calin toma scrie:
Mie Feb 05, 2020 9:24 am
salut ,eu merg pe comunitate cu transportor de masini si merg cu inaltime de peste 4 metri.Am testat toate programele de pe g.play (sygyc truck,Roadlors etc si nu sunt bune.ex bagati aceste coordonate si pe gps arata ca e pod de 4.20 si in realitate e 4.10. N48.88939 E2.08485
AM NAVIGAT cu ambele programe aproape 3 saptamini prin Italia Germania etc si numai aiurea te baga,Nu mai spuneti ca sunt bune daca nu stiti sa l folositi.Am o gramada de ex.ca va va dau si sa va demonstrez ca sunt total aiurea.
Și ce program recomanzi? in ideia că și Igo are mici greșeli asemănătoare,programele sant 98-99% exacte cel mai mult contează șoferul el trebuie să știe să facă setările la Gps(99% din șoferi nu știu)și să se uite la indicatoare rutiere.
Avatar utilizator
ciripian
Mesaje: 63
Membru din: Sâm Mar 04, 2017 6:53 am
7
Has thanked: 14 ori
Been thanked: 92 ori

#6

Dum Feb 09, 2020 11:35 am

Am testat toate sitemele de navigatie ex:tomtom 6250 , 8250 , garmin 770 , igo , daca bine esti atent toate te avertizeaza ca trebuie sa fi atent la semnalele de trafic , aparatul in sine e doar ca referinta si sa nu iti pui toata increderea in el .
Explicatie : hartile sint facute si abia de la un an la altul ajung pe aparat , iar in tot acest timp e posibil sa se asfalteze si se ridica soseaua cu 10 cm de acea poti intilnii ca si tine diferenta de 10 cm la poduri , sau poti intilnii un sens giratoriu recent construit sau alte deviatii care nu o sa ti apara pe nici un gps .
Daniel Cristea
Mesaje: 370
Membru din: Vin Apr 20, 2018 8:03 am
5
Has thanked: 16 ori
Been thanked: 436 ori

#7

Dum Feb 09, 2020 2:14 pm

Acum sa fie clar un lucru. Este imposibil ca o aplicatie free de nivel Truck sa poata sa scoata rutari la nivelul programelor dedicate si mai ales cu harti dedicate ! Acolo unde sunt bani exista si oameni platiti sa realizeze harti si info actualizate ! Nimeni nu munceste gratis. Deocamdata un Primo 2 cu hartile de la HERE este imbatabil ! Si cu siguranta orice aplicatie free nu are cum sa ajunga la acelasi nivel...Dar daca ti-ai pierdut gps ul si esti in criza poti folosi pt o perioada asemenea aplicatii ...
mihai81sibiu
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iun 11, 2020 6:38 am
3

#8

Vin Iun 19, 2020 3:58 pm

eu merg cu un aparat blaupunkt de 5 inchi pe care am instalat igo primo truck.Pana saptamana trecuta am avut hartile din 2017.Acum am harti Q4 2019 .Atat inainte cat si dupa actualizare a functionat perfect.
Si eu lucrez tot pe transportor de masini .
Personal recomand IGO PRIMO TRUCK.
Dar fiecare om are propriile pareri ....
O zi placuta
sergiu1969
Mesaje: 24
Membru din: Joi Dec 26, 2019 10:10 am
4
Has thanked: 14 ori
Been thanked: 1 data

#9

Vin Iun 19, 2020 5:56 pm

Salut.Poti sa ma ajuti cu aplicatia igoprimo pentru un Samsung a70,rezolutie 1080×2400?
Multumesc anticipat!
sergiu37@hotmail.com
Avatar utilizator
ciripian
Mesaje: 63
Membru din: Sâm Mar 04, 2017 6:53 am
7
Has thanked: 14 ori
Been thanked: 92 ori

#10

Vin Iun 19, 2020 6:45 pm

sergiu1969 scrie:
Vin Iun 19, 2020 5:56 pm
Salut.Poti sa ma ajuti cu aplicatia igoprimo pentru un Samsung a70,rezolutie 1080×2400?
Multumesc anticipat!
sergiu37@hotmail.com
Intra la sectiunea android la igo si arunca o privire pe acolo eventual probeaza citeva versiuni .
Scrie răspuns

Înapoi la “Alte softuri GPS Android”