Sa sune goarna, adunarea

m2NDY
Mesaje: 52
Membru din: Joi Dec 15, 2016 3:22 am
7
Has thanked: 34 ori
Been thanked: 3 ori

#1

Mar Ian 17, 2017 8:11 pm

Poate e putin pompos subiectul dar fara ceva pompos, nu poate iesi ceva valoros si cred ca se merita putina "agitatie". Pacat ar fi sa nu se foloseasca toate posibilitatile aflate la indemana Staff-ului de a face site-ul cunoscut vechilor membri care in lipsa de timp sau in lipsa unei motivatii, aleg sa bantuie pe alte "meleaguri" in loc sa-si indrepte atentia catre aceasta noua adresa. De fapt, trebuie recunoscut ca intotdeauna schimbarea platformei produce deranj userilor deoarece trebuie facut un nou cont, alte logari si povesti dar sarcina esentiala revine Staff-ului in a reface structura site-ului, cat mai aproape de faza in care a fost lasata vechea platforma. De regula, sansele revenirii cu succes, depind de Staff dar si de seriozitatea si perseverenta userilor, lucru ce in cazul nostru sunt indeplinite cu succes in ambele cazuri. Singurul lucru care mai trebuie pus in evidenta, este semnalul mobilizator care sa anime si sa starneasca interesul si aici, cred ca unul dintre cele mai eficiente modalitati de scoatere din amortire ar fi un Mass mesaje catre toti membrii existenti in baza de date, prin care sa fie reamintita noua adresa a site-ului cat si motivatia atractiva pentru care userii ar trebui sa se simta atrasi de mesaj...aici, totul depinde de inventivitatea membrilor Staff cat si de posibilitatile de a se indeplini promisiunile exprimate in acel Mass mesage.

Fata de alte site-uri cu caracter General, cred ca aici avem de a face cu subiecte ce impun putina atentie si inclinare catre un domeniu interesant, util si deosebit de atractiv, cum este cel al GPS-urilor de toate felurile.
Avatar utilizator
Andrei V
Site Admin
Mesaje: 185
Membru din: Dum Dec 11, 2016 8:48 pm
7
Localitate: Leipzig
Has thanked: 60 ori
Been thanked: 247 ori
Contact:

Administrare

Moderare

#2

Sâm Ian 21, 2017 9:38 pm

Raspund cu intarziere din cauza programului foarte incarcat. Da, ar fi ok un mesaj in masa, dar este vorba de 150.000 de emailuri trimise in timp scurt. Asa ceva nu este acceptat de serverul nostru de gazduire. Exista servicii contra cost separate, dar sunt destul de scumpe, si din pacate nu avem un acord prestabilit cu respectivele persoane prin care sa putem trimite astfel de mesaje. Am folosit insa promovarea pe Facebook, cu speranta ca macar jumatate din membrii vor vedea postarea. A fost succes partial, dar totusi succes. Stim ca din 150.000 nu erau toti activi, deci nu ne asteptam neaparat sa facem cantitate, ci calitate.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
m2NDY
Mesaje: 52
Membru din: Joi Dec 15, 2016 3:22 am
7
Has thanked: 34 ori
Been thanked: 3 ori

#3

Lun Ian 23, 2017 8:16 am

Din cate imi aduc aminte, exista o BD care contine datele personale ale userilor, respectiv adresa de e-mail, folosite la crearea contului. Deasemeni, nu stiu exact daca aceasta platforma permite trimiterea unui mass mesaje pe adresele de e-mail dar in general, orice sursa pe care ruleaza un forum, permite mass mesage.
Utilitatea unui astfel de mass mesage ar fi asemanatoare unui semnal ca existam, care este adresa noua cat si faptul ca informatia ar aparea exact acolo unde fiecare isi verifica mesajele si mai putin pe FB sau vechiul site.
Sincer, acum am vazut si eu ca avem pagina pe FB, cu toate ca intru frecvent pe FB...uite un exemplu real pentru care cred ca multi habar nu au de pagina pe FB.
In alta ordine de idei, nimeni nu garanteaza ca vor da navala dupa un mass mesage daca nu ar avea nevoie de ceva de pe site...si aici, ar fi foarte util daca s-ar putea transfera informatia de pe vechiul site, lucru ce stiu ca poate necesita ceva batai de cap sau daca nu permite sursa, poate fi chiar imposibil.

Multumesc mult, pentru raspuns!
Scrie răspuns

Înapoi la “Prezentare utilizatori”