jony13

Re: Harti Navigatie Dacia LG Medianav

Joi Ian 12, 2017 3:58 pm

Mersi..asta l-am gasit si eu dar sunt doar 2 update sau cine are 6.03....doar unul ...stiam ca pe stick fata de acel update.lg...mai trebuia sa ai si alte foldere...Igo..mp3..video..etc......De unde le iau...sau cum?

--------------------RCA 2017--------------------

dadrian42

Joi Ian 12, 2017 7:19 pm

E un singur update. Dupa ce face update-ul isi face singur pe stik acele foldere cu softurile. Tu doar trebuie sa copii in contentul din igo cele necesare. Hartile in map, poi in poi etc. Si lyc-urile in licence. Crede-ma ca e verificat de mine ca merge pe 6.0.3.
Chestia cu videos sau mp3 tine de o setare implicita a coreplayer ulterioara. Nu te opreste nimeni sa navighezi ulterior spre alt folder cu clipuri sau melodii. Da' nu e greu nici de facut ulterior un folder mp3 si sa copiezi muzica acolo. Daca te pricepi e foarte util sa "inspectezi" in casa stikul cu ce are pe el zi sa vezi prin diverse fisiere ini sau altele ce vrea si de pe unde vrea sa deschida.

gabikry

Vin Ian 13, 2017 9:29 am

Scuzati pentru intarziere eu am 403 stiu ca exista Medi@skin si pentru Medianav evo dar nu am idee daca este compatibila varianta pusa de mine
A aparut o varianta si mai usoara pentru actualizare harti , o gasiti aici : http://www.mondoduster.it/2016/12/e-nat ... anav-plus/ folositi google translate direct in romana, merge cu orice varianta de firmware de medianav. Nu este compatibil cu Medi@skin

Dan Emil

Vin Ian 13, 2017 11:00 am

Pentru versiunea 6.0.4 se poate folosi?

dadrian42

Vin Ian 13, 2017 11:42 am

Cusiguranta se poate folosi daca zice ca merge si pe 7.0.5..
Problema este insa alta si mi se pare importanta.
Fara un file manager (pe care teoretic si practic nu il ai daca ai firmware stock din fabrica) nu poti face backup la hartile pe care deja le ai. nici nu le poti sterge etc. Astfel, cand vii cu hartile noi nu stii daca vor incapea pe langa celelalte pe care deja le ai (in fct si de ce ai ales cand ai cumparat masina). Daca ai ales full europe e camproblematic ca alea deja ocupa spatiu mare. Stie cineva ce spatiu de stocare are medianav evolution?
Cine vrea sa incerce sa schimbe numele hartilor noi in Austria.fbl, Romania.fbl etc. Adica sa nu mai aiba nimic dupa numele tarii. Pot confirma ca asa este numele lor in navigatia originala. Prin urmare, la instalare si la copierea hartilor noi poate face overwrite.
Eu as baga full cu buidings, toate hartile, poi-urile etc. dar ocupa vreo 11 GB si habar n-am ce spatiu de stocare are aparatul. Asta e, e naspa cand nu e masina ta si nu ai timp de bibileala.

benyclaudiu

Vin Ian 13, 2017 1:47 pm

Pentru versiunea 4.0.5 ce soft pot folosi pentru actualizarea hartilor ?
Rog daca ma poate ajuta cineva am nevoie urgent .

m2NDY

Mar Ian 17, 2017 6:46 pm

Poate iti este util ce gasesti aici.
Ai acolo ceva folositor in josul paginii daca esti putin atent: download - Downgrade 4.0.5 - 4.0.3

Nu e opera mea :)

Sper, sa-ti fie cu folos!

L.E. Nu vad pe nimeni sa fi revenit sa ne povesteasca ce a reusit cu update-ul versiunii 4.0.3 dar nici eu nu ma pot lauda cu nimic, deoarece am fost nevoi sa ma opresc din entuziasm. Masina la care voiam sa fac update este in garantie si s-a pus problema ca mai preferabil sa ramana cu hartile de acum 5 ani decat sa se piarda garantia, care oricum nu vad sa tina prea mult de foame dar asta e...nu sunt eu stapanul si trebuie sa ma conformez. Ce-mi pare mai mult rau este faptul ca am pregatit totul asa cum se spune in tutorial dar va ramane o incercare, neincercata.

Multumesc mult inca odata initiatorului tutorialului, pentru munca depusa si acuratetea cu care a prezentat cat mai explicit, pasii de urmat!

dadrian42

Joi Ian 19, 2017 6:43 am

Cand trebuie sa mergi la service e foarte simplu:
1. Copiezi inapoi fisierele facute backup, inclusiv hartile vechi si le stergi pe cele noi.
2. Instalezi un 4.0.5 oficial.
La revenire faci downgrade la 4.0.3 si reiei tutorialul.

Trimis de pe al meu SM-T520 folosind Tapatalk

m2NDY

Joi Ian 19, 2017 12:14 pm

Multumesc pentru solutie dar dupa cum spuneam, am renuntat.

O zi, buna!

jony13

Vin Ian 20, 2017 8:29 pm

A facut cineva cu versiunea 7.05?La mine nu a mers..

dadrian42

Sâm Ian 21, 2017 11:44 am

Ce anume ai incercat? Tutorialul de la inceputul topicului sau ce a postat gabikry de pe altervista? Pe altervista au mai aparut ai alte metode.

Sent from my ASUS_Z017D using Tapatalk

Înapoi la “Dacia/ Renault/ Nissan softuri si harti”