Navigare
Reclame
Parteneri
Forum Mobile ON

Ads
Feed RSS
Ads
CE CAUTI ? (Inainte de a intreba in forum foloseste bara de cautare !)
Autor discutie: Gps_Admin
ID discutie: 663
Aceasta discutie este fixata
Aceasta discutie este fixata deoarece contine informatii foarte importante. Exista fisiere atasate.
Vezi discuţia
Cine este aici? 1 vizitatori
 Printează discuţia
Harti 2013 si 2014 TeleAtlas(TomTom) pt Igo Primo,8.3
Gps_Admin
Verificati intotdeauna ultimul post din acest topic pentru ultimile noutati !
Editat de Gps_Admin la 01-01-2014, 13:41
FOLOSITI bara de Cautare inainte de a posta !! Cititi regulamentul inainte de a posta !!

Deblocare si update navigatoare >><<

Review-uri si stiri din lumea gadgeturilor >><<
  x 10  x 1  x 1

emre
Buna .
Sunt incepator si rog sprijinul vostru ptr actualizarea hartilor din GPS-ul meu - Wayteq N770BT care in setari/despre apare cu
Nav N Go IGO8 8.3.2.80621 Mar 10 2009. Am cautat pe site si pe forum dar nu sunt sigur cum potrivesc hartile ptr ca apar acolo
IGO 8 3.2 cu TA sau ptr amigo sau... si nu vreau sa fac experiente.
Deci rog ajutati-ma cu ultimele harti mai bune care se potrivesc GPS-ului, cu POI - uri sau tot ce mai trebuie, indicandu-mi pasii ptr instalare inclusiv unde si cum sa salvez versiunea actuala in cazul unei ratari(salvez pe calculator, salvez in GPS la adm date util , facind restaurare date utilizator daca nu reusesc), deci rog mura-n gura, ptr ca sunt incepator. Dupa ce invat odata nu va mai deranjez ci poate invat si eu pe altii care au nevoie de ajutor. Multumesc anticipat.

Truck_iGO
da mers astea pe Wayteq tau Wink doar daca este iGO ala mar 2009 Wink
Sisteme de Navigatie GPS TIR Camion 5 inch si 7 inch

Gps_Admin
Pai fa un backup al aparatului in PC(doar al folderului Igo) pe care il gasesti conectand aparatul la PC.
Apoi pune noile harti,dar trebuie sa inlocuiesti si licentele ca sa le recunoasca.Deci in kitul lui,in folderul LICENSE adaugi astea :
Informatii vizibile doar membrilorAceste informatii pot fi vazute doar de membrii. Te rugam sa te Inregistrezi. Daca esti deja inregistrat pe acest site, te rugam sa te autentifici.

Daca tot iti zice ca sunt blocate,schimbi executabilul cu unul de pe forum.
Editat de Andrei V la 01-06-2011, 00:44
FOLOSITI bara de Cautare inainte de a posta !! Cititi regulamentul inainte de a posta !!

Alec
Salut.Vreau sa raportez o problema cu download-ul de pe FileFactory.Daca vreisa iei partea 1 sau 2 a arhivei totul este ok.Cand ajungem la partea 3 zice ca toate sloturile sunt ocupate,bineinteles ca problema se poate rezolva daca acceptam sa platim ptr. cont premium.Ideea este sa nu putem lua toata arhiva,dar macar putem lua partea 1 si 2 de cate ori vrem... Sad
E foarte subtila chestiunea asta.Poate se poate face ceva sa se rezolve....... Smile

Gps_Admin
Asta nu e o problema de raportat,asa se intampla pe toate site-urile cu hosting de fisiere.Normal daca astepti 2-3 ore sau mai mult o sa te lase si celelalte parti,daca ar descarca toti cat vor si gratuit in acelasi timp s-ar prabusi serverul si ei ce ar mai castiga.Normal ca au si cont platit,unde descarci ce vrei tu cu 10 dolari pe luna.Asa sunt toate :
filefactory.com,rapidshare.com,fileserve.com,hotfile.com,megauplaod.com,uploadcity,etc,etc...
Deci nu e ceva nou...nu ai mai copiat de pe servere?
Asa ca asteapta o perioada mai mare intre parti sau ia cont premium.Si eu fac la fel.

x 1

janoskaaa
Care sunt pasii de urmat pt a descarca hartile din Europa IGO 8.3 din 09.2010.
Nu ma prea pricep la descarcat, insa vreau sa le inlocuiesc pe cele vechi (07.2009).
Poate are cineva timp sa ma ajute.
Multumesc!!!

Alec
Cand spuneam ca am o problema de raportat nu eram serios........eram sarcastic.......astept de o zi deja.......pot sa mai astept.....asta nu este o problema.....doar ca pare a fi o tehnica de a te forta sa platesti..........nu are in nici un caz vreo legatura cu posibilitatea de a cadea serverul.......
Oricum,asta nu are nici o legatura cu GPSZONE.......10x ptr comunitate. Smile
  x 1

Gps_Admin
Aha...eu credeam ca ai luat-o in serios.
Faza dura e ca cateodata cand uploadez ceva si nu mai am in PC,am si eu nevoie ,si tre sa astept si eu o gramada sa copii fisiere de ale mele ...Grin
Clar e o tehnica de a castiga bani,si eu platesc odata la 2 luni un cont de 9 dolari,cand am urgent nevoie de ceva.
Acum zilele astea se trimit newsletter la membri cu ultimile noutati,si de asta probabil e supraincarcat.O sa incerc sa reuploadez aceleasi parti pe fileserve si pe hotfile.

Alec
10x!

danum
POI pentru IGO PRIMO de unde pot sa iau?Am hartile TeleAtlas Q3/

Gps_Admin
Pai in sectiunea Download sunt hartile cu tot cu POI...

Julius1979
Salut. Descarcarea pentru partea 1 nu functioneaza.Partile 2 si 3 am luat fara probleme, dar la partea 1 spune de o saptamana ca toate sloturile sunt ocupate.
Multumim oricum pentru eforturile voastre.

Andrei V
Julius1979 a scris:
Salut. Descarcarea pentru partea 1 nu functioneaza.Partile 2 si 3 am luat fara probleme, dar la partea 1 spune de o saptamana ca toate sloturile sunt ocupate.
Multumim oricum pentru eforturile voastre.

Am incercat si mie imi merge sa descarc prima parte.
Incearca sa-ti schimbi ip-ul ...
Inainte de a posta, citeste Termenii si Conditiile impuse

Forum dedicat dispozitivelor mobile - www.mobileon.ro

Web
Truck_iGO
Noua sursa Harti iGO8 si iGO Primo 3D 09.2010 Full Europe decodate!!!
PENTRU DESCARCARE-ACCESATI SECTIUNEA DOWNLOAD ,SAU PM INITIATORULUI.
Editat de Gps_Admin la 31-05-2011, 13:06
Sisteme de Navigatie GPS TIR Camion 5 inch si 7 inch

jakkalro
http://www.filese...st/mS9mgFW File not found poate se poate face ceva

Gps_Admin
Vezi linkul din primul post functioneaza.
PENTRU LINK ACCESATI SECTIUNEA DOWNLOAD.
Editat de Gps_Admin la 31-05-2011, 13:07

richardo3
care sunt ultimele harti de la TA? ma intereseaza data, au aparut cumva si 2011?

laslau
va saluta un membru nou,felicitari ptr. site.am un lg ln555 cu igo din 2008,as dori o versiune mai noua+rutare ptr. camioane[inaltime,tonaj,etc]

tomcris
foloseste becker cu hartile corespunzatoare navteq
img804.imageshack.us/img804/4695/display1m.png

Salt la forumul:
サソ
Smiley face
Discutii similare
Discuţie Forum Răspunsuri Ultima postare
iGO8 Primo TomTom 2014.03 Europe iGO HARTI(si CONTENT) 8.0/8.3/Amigo/Primo/All 8 21-09-2014, 00:35
iGO Primo pentru LG G Flex - Android 4.4.2 iGO Primo /MyWay pentru Android 14 20-09-2014, 20:38
iGO Primo v2 pentru Android-kituri complete/testate iGO Primo pentru Android - softuri,kituri 58 20-09-2014, 20:28
Probleme Igo Primo 2014_Truck_Adr iGO-Universale(info/probleme/sfaturi generale) 1 20-09-2014, 17:47
Primo 9.6.7.318746 - Explay Infinity, 31 Iul 2013 iGO Primo pentru Android - softuri,kituri 27 20-09-2014, 15:53
Cele mai noi articole
  • Noile Mio 2014 : Mio S6900 LMU mini prezentare

luni 9. iunie 2014

Mio vine anul acesta cu o noua gama de navigatoare menite sa revigoreze brandul pe o piata unde telefoanele ネ冓 tabletele cu Gps incep sa domine . Noua gama aduce imbunatatiri pe partea software ネ冓 update gratuit pe viata a hartilor . Ca ネ冓 diagonala avem modele de 4,3 ネ冓 5 inch iar preturile sunt rezonabile in magazinele online ネ冓 offline .

• iGO Primo pentru Android Wiki

luni 17. martie 2014

Este unul din cele mai folosite softuri de navigatie pe telefoane si tablete in tara noastra . Oficial este si disponibil pentru cumparare pe Google Play

• Top 3 tablete cu GPS Martie 2014

luni 10. martie 2014

Pentru ca usor usor migram pe celebrele sisteme de operare mobile (Android, IOS, Windows Phone), observam ca a crescut enorm gama de tablete din care sa alegem. Uimitor este felul in care au evoluat, deoarece cu numai un an in urma o tableta de performante foarte bune si de calitate nu se putea cumpara cu mai putin de 1000 ron (Samsung Galaxy Tab2 7\" sau Asus Nexus 7\"). Astazi insa situatia s-a schimbat. Deci, sa vedem ce optiuni exista in acest moment cand vorbim de o tableta care poate fi folosita cu succes ca sistem de navigatie.

• GPS clasic sau telefon/tableta?

miercuri 15. ianuarie 2014

<p>In ultima perioada s-a observat faptul ca GPS-ul clasic pierde teren in fata telefoanelor/tabletelor cu GPS integrat. Dar oare poate un GPS sa fie inlocuit de o tableta? In acest articol vom vedea plusurile si minusurile fiecarui device.</p>

• Softuri de navigatie truck (camion) pentru Android

duminic 3. noiembrie 2013

<p>O sa vorbim putin despre ce softuri se folosesc pentru navigarea in regim camion pe smartphone-urile cu Android.</p>

Publicitate
Cele mai noi stiri si review-uri:

Ultimii utilizatori conectati
21/09/2014, 01:00
gogulica
pocoloco
mihagps...
21/09/2014, 00:59
HTC 610
5 min
21/09/2014, 00:59
cata_du...
5 min
Facebook
Contribuie
Ajuta comunitatea GPS Zone RO facand o donatie!
Introdu o valoare:
¤

De ce sa donez?
Recomanda pe Google